Igaunija un Lietuva iekļūst Eirovīzijas finālā

© Scanpix

Ceturtdienas vakarā Liverpūlē notikušajā 67.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā tika izraudzītas vēl 10 valstis, kas būs pārstāvētas Eirovīzijas finālā, un starp šīm valstīm ir Igaunija un Lietuva.

Finālā iekļuva arī Albānija, Armēnija, Austrālija, Austrija, Beļģija, Kipra, Polija un Slovēnija. Finālā neiekļuva Dānija, Gruzija, Grieķija, Islande, Rumānija un Sanmarīno.

Lietuvu Eirovīzijā pārstāv Monika Linkīte ar dziesmu "Stay", ko radījuši latviešu mūziķi Krists Indrišonoks un Jānis Jačmenkins.

Linkīte jau vienreiz pārstāvēja Lietuvu Eirovīzijas dziesmu konkursā. 2015.gadā viņa uzstājās ar dziesmu "This Time" duetā ar Vaidu Baumilu. Toreiz Lietuva palika 18.vietā.

Igauniju Eirovīzijā pārstāv dziedātāja Alika Milova ar dziesmu "Bridges".

20 gadus vecā Narvā dzimusī dziedātāja 2021.gadā uzvarēja televīzijas kokursā "Igaunija meklē superzvaigzni" un noslēdza ierakstu līgumu ar kompāniju "Universal Music". Viņa piedalījusies dažādos konkursos gan Igaunijā, gan ārvalstīs.

Eirovīzijas pusfināli notika 9. un 11.maijā, bet fināls notiks 13.maijā. Pirmajā pusfinālā Latvijas grupai "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā" neizdevās iekļūt Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

Eirovīzijas finālā 2022.gadā uzvarēja Ukrainas pārstāvji "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Stefania", tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) nolēma 2023.gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Pasaulē

Greipfrūtu diēta ir ieguvusi popularitāti kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem. Kopš tā laika tā nav zaudējusi savu aktualitāti. Daudzi eksperti apgalvo, ka šāda diēta palīdz zaudēt vairāk nekā 5-10 kg, raksta UNIAN.

Svarīgākais