Ziemeļkoreja ceturtdienas rītā izšāva ballistisko raķeti, kas pamudināja Japānu brīdināt valsts ziemeļu salas Hokaido iedzīvotājus meklēt patvērumu.
Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs paziņoja, ka Ziemeļkoreja, visticamāk, izšāvusi jauna tipa raķeti, kurā izmantota cietā degviela. Tas savukārt varētu nozīmēt tehnisko izrāvienu Phenjanas ieroču programmās.
Visās zināmajās Ziemeļkorejas starpkontinentālajās raķetēs izmantota šķidrā degviela, un ar cieto degvielu darbināmas starpkontinentālās raķetes, ko var palaist no zemes vai zemūdenēm, sen bijis Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna mērķis.
Šādas raķetes ir vieglāk uzglabāt un transportēt, tās ir stabilākas un ātrāk sagatavojamas palaišanai.
Februārī Ziemeļkoreja militārajā parādē Phenjanā demonstrēja rekordlielu skaitu kodolraķešu un starpkontinentālo ballistisko raķešu, tai skaitā, iespējams, jaunu starpkontinentālo raķeti, kas darbojas ar cieto degvielu, uzskata analītiķi.
Dienvidkorejas armija šodien paziņoja, ka konstatējusi vienu "vidējas līdz tālas darbības" ballistisko raķeti, kas izšauta Japāņu jūrā un nolidojusi 1000 kilometrus.
Japāna apstiprināja, ka šāda raķete ir palaista, aicinot Hokaido iedzīvotājus "nekavējoties evakuēties" un meklēt patvērumu kādā ēkā vai pazemē.
Pašvaldību amatpersonas Hokaido salā vēlāk paziņoja, ka "nebija iespējama" raķetes trāpīšana šai salai.
Japānas premjerministrs Fumio Kisida paziņoja, ka Ziemeļkorejas palaistā raķete "nenokrita Japānas teritorijā". Aizsardzības ministrs Jasukadzu Hamada pavēstīja reportieriem, ka šī raķete arī nav nokritusi Japānas ekonomiskās zonas ūdeņos.
Phenjana ir uzsākusi šo gadu ar daudziem ieroču izmēģinājumiem, tai skaitā divu starpkontinentālo ballistisko raķešu palaišanu. Ziemeļkoreja arī apgalvoja, ka esot trīsreiz izmēģinājusi "zemūdens dronus", kas var izraisīt "radioaktīvu cunami".