Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_right_alt Pasaulē

Krievija izraida Igaunijas diplomātu

© pixabay.com

Krievija informējusi Igauniju par lēmumu izraidīt Igaunijas vēstniecības diplomātu, un tā ir Maskavas atbilde uz Igaunijas lēmumu pirms nedēļas izraidīt Krievijas diplomātu, paziņoja Igaunijas Ārlietu ministrija.

Uz Krievijas Ārlietu ministriju piektdien izsaukts Igaunijas pilnvarotais lietvedis, kuram iesniegta nota par diplomāta izraidīšanu.

Diplomātam jāatstāj Krievija līdz 5.aprīlim.

Jau ziņots, ka 24.martā Igaunija paziņoja par Krievijas diplomāta izraidīšanu, jo viņa rīcība bija pārkāpusi Vīnes konvenciju par diplomātiskajām attiecībām.

Igaunijas Ārlietu ministrija informēja, ka izraidītais diplomāts tieši un aktīvi iesaistījies darbībās, kas kaitē Igaunijas drošībai un konstitucionālajai kārtībai, izplatot Krievijas militāro agresiju attaisnojošu un Igaunijas sabiedrību šķeļošu propagandu.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR apstiprināja, ka izraidītais diplomāts ir Aleksandrs Savinovs, kurš bija Krievijas vēstniecības padomnieks.

Jau vēstīts, ka 7.februārī Igaunija atsauca savu vēstnieku Maskavā, un arī Krievijas vēstnieks Tallinā tajā pašā dienā atstāja amatu, abu valstu diplomātiskajām attiecībām saasinoties saistībā ar Krievijas karu Ukrainā.

Pirms tam 11.janvārī Igaunija informēja Krievijas vēstnieku par lēmumu, ka līdz 1.februārim Krievijai jāsamazina vēstniecības Tallinā darbinieku skaits līdz astoņiem diplomātiem un 15 administratīvajiem, tehniskajiem un apkalpojošajiem darbiniekiem. Lēmuma mērķis bija panākt līdzvērtīgu darbinieku skaitu Krievijas un Igaunijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Tallinā un Maskavā.