Francijā desmitdaļa iedzīvotāju ir imigranti

© AFP/Scanpix/Leta

2021.gadā imigrantu skaits Francijā sasniedza desmito daļu no iedzīvotāju kopskaita, ceturtdien paziņojis nacionālais statistikas un ekonomisko pētījumu institūts (INSEE).

Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% no imigrantiem kopš ierašanās ir ieguvuši Francijas pilsonību.

Gandrīz puse no Francijā dzīvojošajiem imigrantiem jeb 47,5% dzimuši Āfrikā, 33,1% - Eiropā, bet 13,6% - Āzijā.

Galvenās Francijā dzīvojošo imigrantu izcelsmes valstis ir Alžīrija (12,7%) Maroka (12%), Portugāle (8,6%), Tunisija (4,5%), Itālija (4,1%), Turcija (3,6%) un Spānija (3,5%).

Uz katriem četriem imigrantiem, kas ieradušies valstī, vidēji viens francūzis emigrējis. Vairums izceļotāju ir personas, kas beigušas studijas.

Šobrīd Francija cenšas pieņemt jaunu imigrācijas likumu, kas atvieglotu nevēlamo ārvalstnieku, īpaši noziedznieku, izraidīšanu, tajā pašā laikā paverot iespēju legalizēties nelegālajiem imigrantiem, kuri strādā nozarēs, kur trūkst darbaspēka.

Likumprojektu kritizē politiķi, kas pārstāv visu politisko spektru.

Labējie, kas vēlas imigrantu skaita samazināšanu, uzskata, ka tas ir pārāk liberāls. Savukārt kreisie, kas imigrantos arvien lielākā mērā saskata savu elektorātu, apgalvo, ka tas esot pārāk stingrs.

Pasaulē

Igaunijas valdošā koalīcija, kuru veido Reformu partija, Sociāldemokrātiskā partija un partija “Igaunija 200”, pagājušās nedēļas nogalē publiskoja savu nodokļu reformas projektu, kas no Latvijas skatu punkta ir gandrīz vai šokējošs. Paredzēts, ka no 2025. gada jūlija pievienotās vērtības nodoklis (PVN) tiks paaugstināts par diviem procentpunktiem līdz 24%, bet no 2026. gada janvāra par diviem procentpunktiem līdz 24% tiks palielināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN).

Svarīgākais