Ziemeļkorejas līderis vēlas paplašināt kodolarsenālu un izstrādāt arvien jaudīgākus ieročus

© EPA/Scanpix/Leta

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns aicinājis savu valsti paplašināt "ieročiem piemērotu kodolmateriālu" ražošanu un izstrādāt jaudīgākus ieročus, otrdien ziņo Ziemeļkorejas mediji.

Kims ar šādu paziņojumu nācis klajā pirms ASV aviācijas bāzeskuģa uzbrukuma grupas ierašanās Dienvidkorejā.

Kims paziņojis, ka Ziemeļkorejai ir jāsagatavojas izmantot savus kodolieročus "jebkurā laikā un jebkurā vietā".

Viņš aicinājis amatpersonas "tālredzīgi paplašināt ieročiem piemērotu kodolmateriālu ražošanu, lai rūpīgi īstenotu (..) kodolarsenāla eksponenciālas palielināšanas plānu".

Ziemeļkorejas līderis arī "rosinājis turpināt spēcīgu kodolieroču ražošanu", vēsta ziņu aģentūra KCNA.

Kad Ziemeļkoreja būs nevainojami sagatavojusi savas kodolieroču sistēmas, "ienaidnieks baidīsies no mums un neuzdrošināsies provocēt mūsu valsts suverenitāti, sistēmu un cilvēkus", sacījis Kims.

Ziemeļkoreja pagājušajā gadā pasludināja sevi par "neatgriezenisku" kodolvalsti, un Ziemeļkorejas līderis aicināja eksponenciāli palielināt ieroču, tai skaitā taktisko kodolieroču ražošanu.

Valsts arī cenšas dažādot savus kodolieroču nesējtehniku, un otrdien paziņoja, ka ir otro reizi veiksmīgi izmēģinājusi zemūdens bezpilota lidaparātu, kas paredzēts uzbrukumam ar kodolieroci.

Pirmais izmēģinājums noticis pagājušajā nedēļā, reaģējot uz Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem militārajiem manevriem, kas bija lielākie pēdējo piecu gadu laikā.

Tiek uzskatīts, ka arī Krievija ir izstrādājusi līdzīgu ieroci - torpēdu, kas spējīga nest kodolgalviņu.

Eksperti uzskata, ka Ziemeļkorejai šāda ieroču tehnoloģijas tomēr varētu būt pārāk sarežģītas.

Ziemeļkorejas armija pirmdien arī veica mācības šaušanā, imitējot kodoluzbrukumu, izmantojot taktiskās ballistiskās raķetes, ziņo KCNA.