Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Pasaulē

Vācijā streiko 30 000 dzelzceļa darbinieku

© EPA/Scanpix/Leta

Vācijā pirmdien sabiedriskā transporta sektorā strādājošo streikā iesaistījušies vairāk nekā 30 000 dzelzceļa darbinieku, paziņojusi arodbiedrība EVG.

Streiko arī lidostu un slūžu darbinieki, kā arī autobusu šoferi.

"Vēlme streikot ir ļoti liela. (..) Šodien mēs streikojam, jo darba koplīgumos, neskatoties uz daudzu darbinieku grūto finansiālo stāvokli, mums nav piedāvāts nekas, kas būtu nopietnu sarunu vērts," paziņoja EVG sarunu komitejas pārstāvis.

Plānots, ka streiks ilgs 24 stundas. Sagaidāms, ka tas izraisīs plašus traucējumus sabiedriskajā transportā. Nekursēs tālsatiksmes vilcieni un vairums reģionālo vilcienu septiņās no 16 Vācijas federālajām zemēm.

Streiko arī gandrīz visu Vācijas lidostu darbinieki.

Arodbiedrības, rīkojot kopīgu streiku pēc daudziem atsevišķiem iepriekšējiem streikiem, cer izdarīt papildu spiedienu uz Vācijas valdību un pašvaldībām, pirmdien sākoties sarunu trešajai kārtai.

Arodbiedrība "Verdi" pieprasa darbinieku algas palielināt par 10,5%, bet EVG pieprasa tās pārstāvēto darbinieku atalgojumu paaugstināt par 12%.

"Verdi" pārstāv aptuveni 2,5 miljonus strādājošo valsts sektorā, bet EVG pārstāv dzelzceļa un autobusu pakalpojumu uzņēmumu darbiniekus.