Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Pasaulē

Kanādas valdība piešķir uzņēmumam licenci ražot un pārdot kokaīnu

© Freepik

Kanādas valdība piešķīrusi uzņēmumam "Sunshine Earth Labs" licenci kokaīna ražošanai un pārdošanai.

Februārī līdzīgu licenci saņēma uzņēmums "Adastra Labs", kas līdz šim koncentrējies uz kaņepju ekstraktu izstrādi.

No opioīdu pārdozēšanas Kanādā miruši tūkstošiem cilvēku. Lai risinātu šo krīzi, valdība radikāli mainījusi savu politiku, dekriminalizējot nelielu daudzumu kokaīna, heroīna un citu stipro narkotiku.

Valdība janvārī piešķīra Britu Kolumbijai atbrīvojumu no kriminālkodeksa trīs gadu izmēģinājuma projektam, kura mērķis ir iedrošināt narkotiku lietotājus meklēt palīdzību.

Idejas atbalstītāji arī ierosinājuši garantēt drošāku narkotiku piegādi narkomāniem, kam draud saindēšanās risks, lietojot nelegālas uz ielas nopērkamas narkotikas.

"Sunshine Earth Labs" paziņoja, ka saņēmis veselības dienesta atļauju "legāli glabāt, ražot, pārdot un izplatīt kokas auga lapas un kokaīnu", kā arī morfīnu, MDMA (ekstazī) un heroīnu.

"Adastra Labs" licence ļauj uzņēmumam ražot un pārdot arī halucinogēnus, kas vairāk pazīstami kā maģiskās sēnes, kas rada līdzīgu efektu kā LSD.

Britu Kolumbija ir tikai otrā jurisdikcija Ziemeļamerikā, kas dekriminalizē stiprās narkotikas. ASV Oregonas štats šādu soli spēra 2020.gada novembrī.