Baltais nams aizliegs darbiniekiem lietot "TikTok"; līdzīgu soli sper arī Kanāda

© unsplash.com

ASV Baltā nama administrācija pirmdien deva federālajām aģentūrām 30 dienas, kuru laikā ir jānoņem lietotne "TikTok" no visām to darbinieku oficiālajām ierīcēm, īstenojot ASV Kongresa pērn pieņemtu lēmumu par šīs lietotnes aizliegumu.

Baltā nama Pārvaldības un budžeta biroja direktore Šalanda Janga savā memorandā aicināja valdības aģentūras 30 dienu laikā "noņemt un atspējot" šo lietotni uz aģentūrām piederošām vai to darbinātām IT ierīcēm, kā arī "aizliegt interneta trafiku" no šādām ierīcēm uz šo lietotni.

"TikTok" pieder kompānijai "ByteDance", kas ir saistīta ar Ķīnas valdību. Rietumi pēdējā laikā pievērš arvien lielāku uzmanību "TikTok" saistībā ar bažām par to, cik liela piekļuve Pekinai ir lietotāju datiem.

ASV pērnā gada decembrī aizliedza šo lietotni federālās valdības ierīcēs, un daži ASV likumdevēji cenšas aizliegt "TikTok" darbību ASV.

Baltā nama administrācija un vairākas federālās aģentūras, tostarp Aizsardzības ministrija, Iekšzemes drošības ministrija un Valsts departaments, jau ir īstenojušas šo aizliegumu. Pārējām tas tagad jāizdara 30 dienu laikā.

Bažījoties par datu drošību, arī Kanādas valdība no otrdienas aizliegusi lietotni "TikTok" visos valdības telefonos un citās ierīcēs.

"TikTok" aplikācija tiks dzēsta no visām valdībai piederošajām ierīcēm un ierīču lietotājiem būs aizliegts lejupielādēt "TikTok" nākotnē.

Šāds lēmums pieņemts, jo secināts, ka "TikTok" rada nepieņemamu risku privātumam un drošībai, paziņoja valdība.

Lai gan nav pierādījumu par valdības datu pārkāpumiem, kas saistīti ar lietotni, valdība brīdināja, ka "TikTok" datu vākšanas metodes nodrošina ievērojamu piekļuvi tālruņa saturam.

Arī Eiropas Komisija (EK) šomēnes aizliedza "TikTok" savu darbinieku izmantotajās oficiālajās ierīcēs, jo pastāv bažas par datu aizsardzību.