ASV beigušas meklēt 4.februārī Dienvidkarolīnas piekrastē virs Atlantijas okeāna notriektā Ķīnas balona atlūzas, piektdien pavēstīja Savienoto Valstu bruņoto spēku Ziemeļu pavēlniecība.
"Dienvidkarolīnas piekrastē 16.februārī noslēdzās izcelšanas operācija, pēc tam kad ASV Ziemeļu pavēlniecības rīcībā nodotie ASV flotes spēki veiksmīgi noteica Ķīnas Tautas Republikas liela augstuma novērošanas balona atlūzu atrašanās vietu un tās izcēla," teikts pavēlniecības paziņojumā.
"Atlūzu pēdējie gabali tiek nodoti Federālā Izmeklēšanas biroja laboratorijai Virdžīnijā izpētei pretizlūkošanas jomā," norādīja pavēlniecība.
Liels, balts Ķīnas balons ar modernām tehnoloģijām janvāra pēdējās dienās un februāra sākumā pārlidoja ASV kontinentālo daļu. Pēc ASV prezidenta Džo Baidena pavēles kara aviācijas iznīcinātājs "F-22 Raptor" 4.februārī to notrieca Dienvidkarolīnas piekrastē virs Atlantijas okeāna.
Ķīna taisnojās, ka ar balonu veikta izpēte par laikapstākļiem, tomēr Pentagons balona lidojumu raksturojis kā spiegošanas operāciju ar augstajām tehnoloģijām.
Balons lidojis krietni augstāk nekā vairums lidmašīnu un pārlidojis vismaz vienu sensitīvu ASV militāro objektu.
Kā norādīja ASV amatpersonas, veikti pretpasākumi, lai nepieļautu, ka lidojuma gaitā ar balona instrumentiem tiek iegūta konfidenciāla informācija.
Balons notriekts tikai tad, kad tas jau atradies virs okeāna, jo tas bijis vienīgais veids, kā garantēt, lai netiktu savainoti cilvēki uz zemes, skaidroja amatpersonas.
Kopš Ķīnas balona notriekšanas 4.februārī ASV kara lidmašīnas notriekušas vēl trīs objektus - vienu netālu no Aļaskas, otru virs Kanādas un trešo virs Hūrona ezera.
Kā skaidro Vašingtona, provizoriskā informācija liecina, ka šie objekti nav bijuši iesaistīti Ķīnas spiegošanas programmā.