Neraugoties uz Ēģiptes varas iestāžu izsludināto komandanta stundu no pulksten 14 līdz 8, vakar pēcpusdienā Kairā un citās lielākajās Ēģiptes pilsētās atkal sāka pulcēties protestētāji, kuri pieprasa prezidenta Hosnī Mubāraka atkāpšanos.
Vakarrīt Ēģiptes galvaspilsētas ielās atgriezās policisti, kuri demonstrantu pārspēka priekšā atkāpās piektdienas vakarā. Taču viņiem dota pavēle sadursmēs ar demonstrantiem neiesaistīties, lielāko uzmanību pievēršot marodieru un demolētāju neitralizēšanai.
Al Jazeera uzsver, ka H. Mubāraka un viņa vakar apstiprinātās jaunās valdības liktenis joprojām ir militārpersonu rokās. Armijas nostāja liecina, ka tā pagaidām saglabā nosacītu neitralitāti – kaut gan pēc prezidenta pavēles bruņotie spēki ar kaujas tehniku atrodas pilsētu ielās, pret tiem, kuri pārkāpj noteikto komandanta stundu, armijas karavīri līdz vakardienas vakaram nevērsās. Tiesa, viņiem vairākkārt nācies lietot ieročus, taču tie vērsti pret marodieriem. Vakarrīt armijas karavīri Kairas ielās sākuši veidot barikādes – tas esot nepieciešams, lai nepieļautu liela protestētāju skaita koncentrāciju pilsētas centrā.
Gan demokrātiskā opozīcija, kuru pārstāv 6. aprīļa kustība, gan islāmistu grupējums Musulmaņu brālība, gan pazīstamākais H. Mubāraka politiskais pretinieks, bijušais Starptautiskās Atomenerģētikas aģentūras (IAEA) vadītājs Mohammeds el Baradejs vakar aicinājuši ēģiptiešus nepadoties un turpināt cīņu, līdz prezidents atkāpsies no amata. 6. aprīļa kustība (to pārstāv galvenokārt gados jauni inteliģences pārstāvji) aicinājusi šodien Ēģiptes pilsētu ielās iziet miljonu cilvēku. Izskanējušas arī idejas sarīkot vispārēju streiku.
AP vēsta, ka vakar Kairā pirmo reizi pēc nemieru izcelšanās sākuši strādāt atkritumu savācēji, priekšpusdienā darbojies arī pilsētas metro. Tomēr skolas, bankas, biržas un liela daļa veikalu joprojām bijuši slēgti. Pie atvērtajiem veikaliem drūzmējušies ļaužu pūļi, kas iepērk pārtikas, galvenokārt maizes, rezerves – pat neraugoties uz to, ka Kairas tirgotāji ievērojami paaugstinājuši cenas. Kairas priekšpilsētās patrulē ar cirvjiem, nažiem, nūjām un citiem līdzīgiem ieročiem bruņojušās pašaizsardzības vienības – daļa ļaužu atsaukusies armijas aicinājumam atgriezties mājās, lai aizsargātu savu īpašumu no marodieriem.
Kaut gan netiek vēstīts, ka nemiernieki vai valsts drošības struktūras īpaši vērstos pret ārzemniekiem, virkne valstu uzsākusi savu pilsoņu evakuāciju no Ēģiptes. Šādus lēmumus pieņēmušas ASV, Japāna, Ķīna, Turcija un vēl vairākas valstis. Al Jazeera vēsta, ka vakar Kairas lidostas darbs normalizējies, taču uz izlidošanas reģistrāciju bijis jāgaida garās rindās. Ēģiptes kūrortos Hurgadā un Šarmeššeihā situācija ir relatīvi mierīga un armija nepieļauj nekādas protesta akcijas.
RIA Novosti, atsaucoties uz Hurgadas krievu laikraksta žurnālistiem, vēsta, ka kūrortpilsētā darbojas gan veikali, gan kafejnīcas. Tomēr tūristiem nākas samierināties ar tādām neērtībām kā jau ceturto dienu atslēgtais internets un neregulārie mobilie sakari. Arī ieplānotās ekskursijas uz Gīzas piramīdām pie Kairas, Ēģiptes muzeju vai Luksoras Valdnieku ieleju ir atceltas. Lielākā daļa pasaules tūrisma kompāniju nolēmusi jaunas tūristu grupas uz Ēģipti pagaidām nesūtīt.