Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

Polijas ārlietu ministrs: Atomkarš ir iespējams, bet maz ticams

© Gints Ivuškāns/F64

"Nebūt godīgi sacīt, ka iespēja, ka Krievija izmanto atomieročus, ir pilnīgi izslēgta," intervijā LTV žurnālistei Inai Strazdiņai sacīja Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Rau.

Zbigņevs Rau uzsvēra, ka karā Ukrainā Krievija nav daudz sasniegusi, ja atsaucamies uz tās sākotnējām iecerēm. "Scenārijs, ka mēs varam piedzīvot atomkaru, ir iespējams, taču diezgan maz ticams," sacīja Zbigņevs Rau.

Šodien Rīgā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rau, Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi. Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministri parakstīja kopīgu deklarāciju par sadarbības padziļināšanu reģionā.

Rinkēvičs norāda, ka šis līgums paplašinās sadarbības iespējas un kooperāciju starp valstu ārlietu ministriem. Ministrs norāda, ka Latvijai, Igaunijai, Lietuvai un Polijai ir kopīgas intereses gan palīdzības sniegšanas jautājumos Ukrainai, gan arī citās jomās, piemēram, enerģētikā un transporta nozarē.

Ministrs uzsver, ka tikšanās laikā tika apspriestas palīdzības iespējas Ukrainai. Tāpat amatpersonas vienojās par ciešāku sadarbību NATO.

Ministri uzskata, ka gaidāmajā NATO samitā Viļņā ir svarīgi, lai Zviedrija un Somija kļūtu par NATO dalībvalstīm. Tāpat Rinkēvičs uzsver, ka tiks strādāts arī pie tā, lai NATO un Ukrainas attiecības iegūtu jaunu kvalitatīvu veidolu.

Arī Igaunijas ārlietu ministrs uzsver, ka rietumvalstīm ir jārīkojas ātri, lai Ukraina varētu uzvarēt šajā karā. Tāpat viņš uzskata, ka turpmākajos soļos ir jāturpina Krievijas izolēšana un nav pieļaujama situācija, kad noteiktās sankcijas tiek apietas, līdz ar ko ir svarīgi, lai tiktu darīts viss, lai šādu iespēju būtu pēc iespējas mazāk.

"Šī briesmoņa sirds ir ekonomika, un mēs neesam to pietiekami ievainojuši," uzsver Igaunijas ārlietu ministrs, papildinot, ka Krievijas naftas produktiem varētu būt noteikti papildus cenu griesti.