Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Bijušais "Vagner" komandieris atvainojas ukraiņiem: Jums es esmu nelietis

© Scanpix

Uz Norvēģiju atbēgušais Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" bijušais nodaļas komandieris Andrejs Medvedevs lūdzis piedošanu Norvēģijas ukraiņiem, kas iebilduši pret viņa atrašanos šajā valstī.

"Jums es esmu nelietis, bet lūdzu ņemt vērā, ka es to esmu apzinājies, kaut novēloti, un izteicies pret visu to," intervijā Norvēģijas raidsabiedrībai NRK sacīja Medvedevs. "Es lūdzu jūs nenosodīt mani, un katrā gadījumā es atvainojos."

Norvēģijas Nacionālais kriminālizmeklēšanas dienests, kas piedalās Ukrainā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanā, paziņojis, ka nopratina Medvedevu un ka viņam ir "liecinieka statuss".

Medvedevs 12.janvārī nelegāli šķērsoja Krievijas-Norvēģijas sauszemes robežu, tika aizturēts un pieprasīja politisko patvērumu.

Pēc paša Medvedeva teiktā, viņš bijis liecinieks tam, kā "Vagner" rindās notiek izrēķināšanās ar algotņiem, kas atsakās pildīt pavēles.

Medvedevs Norvēģijas policijā sniedzis liecības par zvērībām, ko Ukrainā pastrādājuši viņa bijušie dienesta biedri, no kuriem daudzi pirms tam izcietuši sodus par smagiem noziegumiem.

Bijušais vāgnerietis atzina, ka baidās par savu dzīvību, jo viņu meklē gan Krievijas drošības struktūras, gan bijušie "Vagner" biedri.

"Mans mērķis, pirmkārt, protams, bija glābt pašam savu dzīvību. Otrkārt, es gribēju pastāstīt patiesību cilvēkiem un visai pasaulei," intervijā vietnei "Gulagu.net" sacīja Medvedevs.