Putins draudējis Džonsonam ar raķetes triecienu

© PA/Scanpix/Leta

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pagājušā gada februārī neilgi pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā telefonsarunā ar toreizējo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu draudējis viņam ar raķetes triecienu.

To Džonsons atklājis intervijā raidsabiedrības BBC dokumentālās filmas "Putins pret Rietumiem" ("Putin vs. West") veidotājiem. Šo filmu, kas vēsta par Putina kontaktiem ar Rietumu līderim īsi pirms kara, paredzēts rādīt pirmdien.

Džonsons sacīja, ka telefonsarunā brīdinājis Putinu, ka Krievijas iebrukumam Ukrainā sekos Rietumu sankcijas un pie Krievijas robežām tiks izvietots vairāk NATO karaspēka. Viņš arī teicis Krievijas prezidentam, ka Ukrainas uzņemšana NATO tuvākajā nākotnē nav gaidāma.

"Vienā brīdī viņš man draudēja un sacīja: "Boris, negribu nodarīt tev pāri, bet ar raķeti tam vajadzēs tikai minūti." Vai apmēram tā. Jautri," stāstīja Džonsons.

Viņš sacīja, ka Putins tobrīd runājis ļoti relaksētā tonī un pēc tā bijis noprotams, ka viņš pieskaņojas Džonsona centieniem iesaistīt viņu sarunās.

Telefonsarunas gaitā Putins bija "ļoti familiārs", piebilda Džonsons.

Svarīgākais