ISW skaidro: kāpēc Ukraina šobrīd nevar sākt plašu pretuzbrukumu?

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Galvenais faktors, kādēļ Ukraina zaudējusi laiku, lai sāktu lielu pretuzbrukumu Krievijas karaspēkam, ir tas, ka kavējas Rietumu parauga tāldarbības daudzlādiņu reaktīvo sistēmu, pretgaisa aizsardzības sistēmu un tanku piegāde, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Viņi norāda, ka Rietumi, kas apņēmušies piegādāt Ukrainai ieročus, nav ņēmuši vērā to, ka Ukrainas Bruņotajiem spēkiem nepieciešams nomainīt padomju ražojuma bruņojumu pret Rietumu parauga ieročiem.

ISW eksperti vērš uzmanību, ka pēc 11.novembra, kad tika atbrīvota Hersona, Ukrainas karaspēks nav spējis sākt plašu pretuzbrukumu, un tādēļ karadarbība izvērtusies pozīciju kaujās, kas ir izdevīgi Krievijai.

Ja Ukrainas karaspēka bruņojuma nomaiņa pret Rietumu ieročiem būtu sākusies jau pagājušajā vasarā, Ukraina būtu izmantojusi "iespēju logu" un pārtvērusi iniciatīvu no novārdzinātās Krievijas armijas, uzskata ISW analītiķi.

Viņi norāda, ka Ukrainas Bruņoto spēku pavēlniecības piesardzību pēc Hersonas atbrīvošanas izraisījis tas, ka nav bijis Rietumu garantiju par kaujās iznīcinātās un bojātās militārās tehnikas nomaiņu. Tāpēc kaujas Ukrainas dienvidos pēc Dņepras labā krasta atbrīvošanas Hersonas apgabalā nav izvērtušās jaunā pretuzbrukumā.

Pasaulē

Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, laikā no šī gada janvāra līdz maijam Austrijā, Čehijā, Ungārijā un Slovākijā reģistrēts vairāk nekā parasti A hepatīta gadījumu. Lielākā daļa inficēto ir pieaugušie, kuriem nav pastāvīgas dzīvesvietas, kuri lieto narkotikas vai dzīvo sliktos higiēnas apstākļos, ziņo “tv3.lt”.

Svarīgākais