Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Pasaulē

Streika dēļ Berlīnes lidostā atcelti visi lidojumi

© dpa/picture-alliance/Scanpix/Leta

Streika dēļ Berlīnes Brandenburgas starptautiskajā lidostā trešdien atcelti vai pārplānoti visi pasažieru reisi.

Šodien lidostā bija plānoti aptuveni 300 avioreisi ar 35 000 pasažieru, taču streika dēļ aviokompānijas atlikušas daļu reisu līdz ceturtdienai, bet citus novirzījušas uz lidostām Drēzdenē un Leipcigā. Citiem pasažieriem lidojumu vietā piešķirtas vilciena biļetes.

Streiks plānots visas dienas garumā. To organizē arodbiedrība "Verdi", iesaistot lidostu darbiniekus un drošības personālu. Gaidāms, ka streiks ietekmēs arī lidostas ugunsdzēsēju brigādi, degvielas uzpildi lidmašīnās, bagāžas pārvietošanu un pasažieru reģistrāciju.

Arodbiedrība pieprasa algu palielināšanu par 500 eiro mēnesī, lidostai slēdzot kolektīvo līgumu ar darbiniekiem uz 12 mēnešiem.

"Verdi" aicinājusi streikojošos lidostu darbiniekus piketēt pie lidostas galvenā termināļa.

Pēdējo reizi arodbiedrību organizēts streiks noveda pie tik liela lidojumu skaita atcelšanas 2018.gada aprīlī. Toreiz tūkstošiem pašvaldību un federālās valdības darbinieku pieteica streiku un tika atcelti simtiem avioreisu visā valstī.

Toreiz streiki skāra arī sabiedrisko transportu, dienas aprūpes centrus, veselības klīnikas, valdības administratīvos birojus un baseinus.