Boriss Džonsons rakstīs memuārus

© Scanpix

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons gatavojas rakstīt memuārus par valdības vadītāja amatā pavadīto laiku.

Grāmatas publicēšanas tiesības ieguvusi izdevniecība "HarperCollins", bet izdošanas datums vēl nav zināms.

Džonsons, kurš premjerministra amatā stājās 2019.gadā, pagājušā gada jūlijā bija spiests atkāpties vairāku skandālu dēļ, kas cita starpā saistīti ar kovida karantīnas režīma pārkāpumiem Dauningstrītā, izšķērdīgu savas oficiālās rezidences renovāciju un nepiedienīgā uzvedībā apsūdzēta kandidāta iecelšanu augstā amatā.

Iepriekšējie Lielbritānijas premjerministri nopelnījuši ievērojamas naudas summas, laižot klajā savas grāmatas.

Tonijs Blērs, kā tiek ziņots, 2007.gadā saņēma līdz pieciem miljonam mārciņu par saviem memuāriem "A Journey", bet Deivids Kemerons nopelnīja 1,5 miljonus mārciņu ar savu grāmatu "For The Record".

Kopš premjerministra amata atstāšanas Džonsons saņēmis vairāk nekā miljonu mārciņu, uzstājoties ar runām.

Džonsons, kurs agrāk strādāja par žurnālistu, jau sarakstījis vairākas grāmatas, tai skaitā "The Churchill Factor" par premjerministru Vinstonu Čērčilu.

2015.gadā viņš parakstīja līgumu ar izdevniecību "Hodder & Stoughton" par Viljama Šekspīra biogrāfijas sarakstīšanu. To sākotnēji bija paredzēts publicēt 2016.gadā, bet vēlāk grāmatas izdošana tika atlikta uz nenoteiktu laiku.