Polijas valdības pārstāvis: Ja mēs neaizstāvēsim Ukrainas neatkarību, mēs būsim nākamais mērķis

© Scanpicx

Polijas lēmums sūtīt vācu ražotos tankus "Leopard 2" uz Ukrainu daļēji tika pieņemts ar domu iedrošināt citas valstis rīkoties līdzīgi, ceturtdien paziņojis Polijas valdības preses pārstāvis.

Viņš konkrēti neminēja Vāciju, lai gan pret to pieaug spiediens nosūtīt Ukrainai modernus smagos tankus.

Vācijas vicekanclers un ekonomikas ministrs Roberts Hābeks ceturtdien paziņojis, ka Berlīne neliegs Polijai eksportēt tankus uz Ukrainu.

"Vācijai nevajadzētu stāvēt ceļā, kad citas valstis pieņem lēmumu atbalstīt Ukrainu, neatkarīgi no tā, kādu lēmumu pieņems Vācija," atzina Hābeks.

Vācijā ražota bruņojuma nodošanai trešajām pusēm ir nepieciešamas Berlīnes atļauja.

Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Ukrainas rietumu pilsētā Ļvivā paziņoja, ka Varšava koalīcijas ietvaros nosūtīs Ukrainai tankus "Leopard".

Jautāts, kādēļ Polija pirmā izrādījusi gatavību piegādāt Ukrainai tankus, Polijas valdības pārstāvis Pjotrs Millers norādīja, ka Polija baidās kļūt par Krievijas nākamo upuri.

"Ja mēs neaizstāvēsim Ukrainas neatkarību, mēs būsim nākamais mērķis," norādīja Millers.

Polija vēlas, lai Ukraina spēj sevi aizstāvēt, un šim nolūkam tai nepieciešams bruņojums, uzsvēra Millers.

"Šāda veida politiskajam spiedienam vajadzētu novest pie citu Eiropas valstu pievienošanās," viņš piebilda.

Pasaulē

Krievija sevi ir ilgstoši pasniegusi kā globālu lielvaru, kas uzvar karos un atbalsta savus sabiedrotos, līdz ar to Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā šo Krievijas imidžu Tuvajos Austrumos ir pamatīgi iedragājusi, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais