Ļvivā tā dēvētā Ļubļinas trijstūra sanāksmē trešdien tikušies Lietuvas, Polijas un Ukrainas prezidenti un parakstījuši deklarāciju par atbalsta turpināšanu Kijivai apstākļos, kad turpinās Krievijas agresija, vēsta Lietuvas prezidenta birojs.
Gitans Nausēda, Andžejs Duda un Volodimirs Zelenskis uzsvēruši, cik svarīga ir gadsimtiem ilgā partnerība starp Lietuvu, Poliju un Ukrainu, kā arī Lietuvas un Polijas apņēmība sniegt Ukrainai visaptverošu palīdzību, lai tā varētu aizstāvēties pret Krievijas agresiju.
Duda pēc tikšanās paziņoja, ka Varšava ir gatava nosūtīt Ukrainai tās lūgtos tankus "Leopard".
"Tanku "Leopard" rota tiks piegādāta koalīcijas ietvaros. Mēs gribam, lai tā būtu starptautiska koalīcija," sacīja Duda.
Polijas armijā tanku rotā ietilpst 14 tanki. Pavisam Polijai ir teju 250 dažādu modifikāciju tanki "Leopard".
"Lietuva un Polija apstiprināja savu gatavību turpināt militāro, politisko, diplomātisko, ekonomisko un humāno palīdzību Ukrainai. Karš Ukrainā - tas ir mūsu visu karš. Brīvās pasaules karš pret diktatoru. Mēs būsim kopā ar Ukrainu līdz uzvarai, cik ilgi būs nepieciešams," Lietuvas prezidenta biroja paziņojumā citēts Nausēdas teiktais.
"Tuvojoties NATO samitam Viļņā, mēs ar Ukrainas un Polijas prezidentiem vienojāmies koncentrēt pūliņus, lai sasniegtu Ukrainas eiroatlantiskās integrācijas turpmākos mērķus. Dalība Eiropas Savienībā (ES) un NATO ir valsts stratēģiskie mērķi, tie ir ierakstīti Ukrainas konstitūcijā un tie šodien ukraiņiem jāaizstāv ar ieročiem rokās. Tāpēc mūsu pienākums ir darīt visu iespējamo, lai viņiem palīdzētu," piebildis Nausēda.
NATO samits notiks jūlijā Viļņā.
Tā ir Nausēdas trešā vizīte Ukrainā kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma pērn februārī.
Lietuva, Polija un Ukraina 2020.gadā parakstīja deklarāciju par "Ļubļinas trijstūra" izveidi, lai stiprinātu drošības sadarbību, padziļinātu trīspusējos kontaktus militārajā un aizsardzības jomā, pilnībā izmantojot NATO un ES piedāvāto potenciālu, kā arī attīstītu ES Austrumu partnerības iniciatīvu un atbalstītu Ukrainas reformu procesu, nododot tai Polijas un Lietuvas pieredzi.