Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Pasaulē

Ķīna atceļ nepilnus trīs gadus ilgušos Covid-19 drošības pasākumus iebraucējiem no ārvalstīm

© Reuters/Scanpix/Leta

Ķīna svētdien atcēla karantīnas prasības cilvēkiem, kas iebrauc valstī, tādējādi izbeidzot nepilnus trīs gadus ilgušos drošības pasākumus, kas tika ieviesti, lai cīnītos pret koronavīrusa Covid-19 izplatību.

Vienlaikus, atsakoties no iepriekš īstenotās "nulles Covid-19" politikas, Ķīnā strauji pieaug koronavīrusa izplatība.

Pirmie ieceļotāji pauda atvieglojumu, ka nav jāievēro ilga karantīna pēc ierašanās Ķīnā.

Pekina pagājušajā mēnesī sāka strauji atteikties no "nulles Covid-19" stratēģijas, kas paredzēja obligātu karantīnu un stingrus lokdaudnus.

Gandrīz trīs gadus ilgušie ierobežojumi ir nobremzējuši pasaulē lielākās ekonomikas attīstību un vairojuši pretestību sabiedrībā. Pēc tam, kad sākās plaši protesti visā valstī, Ķīnas valdība paziņoja par ierobežojumu strauju mīkstināšanu.

Pēc tam, kad valdība paziņoja par karantīnas prasību atcelšanu, Ķīnas iedzīvotāji steidza rezervēt biļetes ārvalstu braucieniem.

Tikmēr vairākas valstis, gatavojoties Ķīnas tūristu skaita pieaugumam, noteikušas papildu prasības ieceļotājiem no šīs valsts, kur pieaug saslimstība ar koronavīrusu. Daudzas valstis noteikušas prasību, ka no Ķīnas iebraucošajiem ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Pekina tādus ierobežojumus kritizē kā nepieņemamus, lai gan arī Ķīnā joprojām ir dažādi ierobežojumi ārvalstu tūristiem un starptautiskajiem studentiem.

Honkongā vairāk nekā 400 000 cilvēku nākamo divu mēnešu laikā plāno šķērsot robežu ar kontinentālo Ķīnu.

Honkongā gaida Ķīnas tūristu atgriešanos, jo tās ekonomika ir nonākusi recesijā, zaudējot savu galveno ienākumu avotu. Turklāt daudzas ģimenes gaida atkalapvienošanos, lai kopīgi svinētu jauno gadu, kas pēc Mēness kalendāra tiek atzīmēts 22.janvārī.

Gaidāms, ka tūkstošiem cilvēku no Ķīnas lielpilsētām, kur Covid-19 strauji izplatās, svētku laikā dosies uz nomaļākiem reģioniem, apciemot tuviniekus.