Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

Lukašenko paraksta likumu, kas paredz atņemt Baltkrievijas pilsonību par "ekstrēmismu"

© AFP/Scanpix/Leta

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko ir parakstījis likumu, kas paredz atņemt Baltkrievijas pilsonību tiem, kas notiesāti par "ekstrēmistisku darbību", liecina paziņojums oficiālajā prezidenta vietnē.

Saskaņā ar jauno likumu, kas stāsies spēkā šī gada vasarā, pilsonību varēs atņemt Baltkrievijas pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs un ir notiesāti par ekstrēmismu vai "smaga kaitējuma nodarīšanu" valsts interesēm. Tas var attiekties uz opozīcijas līderiem, kas atrodas trimdā pēc 2020.gada prezidenta vēlēšanām.

Atbilstoši likuma formulējumam Baltkrievijas pilsonību varēs atņemt arī personām, kam nav citas valsts pases. Baltkrievija ir viena no nedaudzām Eiropas valstīm, kas nav parakstījušas ANO Konvenciju par bezvalstniecības samazināšanu.

Jaunais likums arī nosaka, ka Baltkrievijas pilsoņiem ir pienākums paziņot varas iestādēm par pilsonības vai uzturēšanās atļaujas iegūšanu citā valstī. Šī prasība attiecas arī uz dokumentiem, kas dod tiesības saņemt uzturēšanās atļauju, piemēram, poļa karti.