Ceturtdiena, 23.maijs

redeem Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

arrow_right_alt Pasaulē

Pāvests Francisks savu priekšgājēju Benediktu XVI raksturo kā dižu ticības komunikatoru

© dpa/picture-alliance/Scanpix/Leta

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks savu priekšgājēju Benediktu XVI trešdien raksturoja kā dižu ticības komunikatoru.

Benedikts bija "dižs katehēzes meistars", trešdienas rītā Vatikānā vispārējās audiences sākumā sacīja Francisks, šādi raksturojot bijušā pāvesta nopelnus kristīgās ticības izplatīšanas un izskaidrošanas labā.

"Viņa asā un lēnprātīgā doma nebija pašcitējoša, bet baznīciska, jo viņš vienmēr vēlējās pavadīt mūs kontaktā ar Jēzu," sacīja Francisks.

"Jēzus - krustā sistais un augšāmcēlies, dzīvais un Tas Kungs - bija mērķis, uz kuru pāvests Benedikts vadīja mūs, paņēmis aiz rokas. Lai viņš palīdz mums no jauna Kristū atklāt ticības prieku un dzīves cerību," piebilda Francisks.

Iepriekš Francisks bija kopā ar ticīgajiem, kas Svētā Pētera bazilikā ieradušies atvadīties nelaiķa pāvesta.

Uzrunājot vācu svētceļniekus, Francisks sacīja: "Izsakoties mūsu mīļā aizgājēja Benedikta XVI vārdiem, es gribētu jums teikt: "Tas, kurš tic, nekad nav viens. Tas, kuram Dievs ir Tēvs, ir daudz brāļu un māsu." Šajās dienās mēs īpašā veidā pieredzam, cik vispārēja ir šī ticības svētceļojuma sadraudzība un ka tā nebeidzas pat ar nāvi."