Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos

© Kaspars Krafts/f64

Visās Baltijas valstīs nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 64,60 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), kas vienoti kritās par 64%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos. "Nord Pool" sistēmas cena saruka par 68% līdz vidēji 49,08 eiro/MWh.

Mērenāku laikapstākļu un svētku brīvdienu rezultātā pagājušajā nedēļā elektroenerģijas patēriņš "Nord Pool" reģionā samazinājās par 5%, vēja staciju izstrāde kāpa par 45%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, turklāt novērota lielākā nedēļas kopējā vēja izstrāde pagājušajā gadā.

Tas veicināja elektroenerģijas cenu samazinājumu Skandināvijā, Baltijā un arī Centrāleiropā līdz pat negatīvam līmenim atsevišķās stundās brīvdienu laikā. Ietekmi uz elektroenerģijas cenām Baltijā atstāja par 10% lielākas enerģijas plūsmas no Somijas, tikmēr plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala samazinājās par 8%, salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas datiem.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 8567 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi - 8077 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs samazinājās par 8% līdz 511 GWh. Latvijā tas samazinājās par 6% līdz 126 GWh, Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 165 GWh jeb par 5% mazāks nekā nedēļu iepriekš, bet Lietuvā patēriņš kritās par 12% un bija 220 GWh.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs samazinājās par 15%, un tika saražotas 299 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms saruka par 28% līdz 84 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 33% līdz 104 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjomi kāpa par 37% līdz 111 GWh.

Pagājušajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 67%, Igaunijā - 63%, bet Lietuvā - 50%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.