Aizvadītajā nedēļā Kremļa ideologu vēstījumos viena no dominējošajām tēmām: Krievijas prezidenta Vladimira Putina 7.decembrī paziņotais, ka Krievija savā aizsardzības doktrīnā varētu ietvert punktu par preventīvu kodoltriecienu. Jāteic, ka propagandisti atkal atsākuši žvadzināt kodolieročus, liekulīgi uzsverot, ka viņi jau tikai vēlas aizsargāties.
Propagandisti siekalojas un tīksminās ap Putina izteikumiem, ka Krievijai jārīkojas tāpat kā ASV un savā aizsardzības doktrīnā jāiekļauj tiesības dot preventīvu kodoltriecienu. Ideologi savās diskusijās izspēlēja teorētiskus scenārijus, kā gan būtu jārīkojas, ja Krievijas teritorijā ielidotu ukraiņu drons ar "netīro bumbu". Tas, protams, būtu nekavējoties jānotriec. Krievija atšķirībā no Rietumiem nemitīgi runā par iespējamo kodolsadursmi, kurā, protams, vainīga nebūs Krievija, taču tā ir apņēmības pilna dot atbildes triecienu.
Krievu stāsti, ka kodolieročus izmantos tikai aizstāvībai, ir visai biedējoši, jo nav ne mazāko liecību par to, ka kādai valstij ir nodoms Krievijai uzbrukt. Jautājums, kādēļ nemitīgi uzturēt kodolapdraudējuma spriedzi situācijā, kad reālu draudu Krievijai nav, protams, ir retorisks.
Laikrakstam "Deutsche Welle" Insbrukas universitātes starptautisko attiecību profesors Gerhards Mangots sacījis, ka briesmas, ka Krievija varētu pielietot kodolieročus, ir nopietnas. Viņaprāt, Krievijas militārā kodolvilciena nosūtīšana uz Ukrainas fronti un zemūdenes "Belgorod" (K329) mobilizācija varētu būt "kodolvēstījumi". "Kremlis parāda Ukrainai un Rietumu valdībām, ka Krievija ir diezgan spējīga, bet, iespējams, arī vēlas izmantot kodolieročus. (...) Šobrīd tas galvenokārt kalpo kā preventīvs līdzeklis, lai signalizētu, ka Ukrainai nevajadzētu turpināt ofensīvu un Rietumiem to nevajadzētu turpināt atbalstīt ar ieročiem," norādījis Insbrukas universitātes profesors. Viņaprāt, Krievija varētu izmēģināt taktisko kodolieroci virs Melnās jūras vai Kamčatkā.
Mangots uzskata, ka Krima, iespējams, būs "sarkanā līnija" Krievijas prezidentam: "Es nevaru iedomāties viņu stāvam malā, ja Ukraina atgūtu Krimu. Tas nekavējoties apdraudētu viņa stāvokli un izraisītu viņa krišanu. Lielais jautājums ir par to, vai Putins, lai novērstu sakāvi, varētu būt tik aukstasinīgs un pietiekami apsēsts, lai nonāktu līdz kodolieroču izmantošanai."
Jānorāda, ka atomieroču dēļ Kremlis ir pārliecināts par savu nesodāmību. Kad tika runāts par starptautiska tribunāla izveidi, lai Krieviju sodītu par tās noziegumiem, propagandisti uzsvēra, ka tas ir iespējams tikai tad, ja Krievija paraksta šādu līgumu, taču, tā kā tai ir atombumba, tā nekad neko tādu neparakstīs.