Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

Bots/Plūme un Upīte/Ozoliņa sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās izcīna medaļas

© Vladislavs Proškins/f64

LETA. Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme svētdien Insbrukā, Austrijā, izcīnīja otro vietu sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās, kamēr debitantes Anda Upīte/Sanija Ozoliņa guva trešo pozīciju.

Vīriešu divnieku sacensībās latvieši piekāpās vienīgi Austrijas divniekam Jannikam Milleram/Armīnam Fraušeram, kuri sprinta nogriezni veica 29,822 sekundēs. Bots/Plūme zaudēja 0,015 sekundes, bet trešo vietu izcīnījušie vācieši Hannes Orlaminders/Pauls Gubics bija 0,036 sekundes lēnāki.

Debitanti Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ar 0,141 sekundes deficītu ierindojās desmitajā pozīcijā.

Divniekos sievietēm uzvaru svinēja austrietes Selīna Egle/Lāra Mišela Kipa, kuras sprintu veica 30,219 sekundēs. Itālietes Andrea Fetere/Mariona Oberhofere zaudēja 0,082 sekundes, bet Upīte/Ozoliņa atpalika 0,113 sekundes.

Austrieši mājas trasē bija nepārspēti arī vīriešu vieninieku sacensībās, kur uzvarēja Niko Glairšers, sprintu veikdams 32,599 sekundēs. Kristers Aparjods zaudēja 0,201 sekundi, kas deva septīto vietu, bet Gints Bērziņš bija divas pozīcijas zemāk, no uzvarētāja atpaliekot 0,238 sekundes.

Arī vieninieku kamanām sieviešu konkurencē uzvarēja mājiniece, pirmo vietu izcīnot Madeleinei Eglei, kura sprinta nogriezni veica 29,908 sekundēs.

No Latvijas sportistēm Elīna Ieva Vītola bija 11.vietā, bet Kendija Aparjode un Sigita Bērziņa ieņēma pēdējās divas - 14. un 15. - pozīcijas. Vītola uzvarētājai zaudēja 0,235 sekundes, bet pārējām latvietēm bija attiecīgi 0,302 un 0,357 sekunžu deficīts pret pirmās vietas ieguvēju.

Austrijas kamaniņu braucēji šajā nedēļas nogalē uzvarēja visās astoņās sacensībās.

Sprinta kausā piedalījās 15 labākie sportisti pēc pamatsacensībām, bet sieviešu divnieku sacensībās startēja visas 11 ekipāžas, kas piedalījās šajā posmā.

Pasaules kausa pirmajam posmam bija pieteikušies 140 sportisti no 20 valstīm.