Austrijā trīs afgāņu migranti notiesāti par meitenes izvarošanu un slepkavību

© pixabay.com

Tiesa Austrijā ir atzinusi trīs afgāņu migrantus par vainīgiem 13 gadus vecas meitenes izvarošanā un slepkavībā, piektdien vēstīja Austrijas ziņu aģentūra APA.

Meitenes līķis pērn tika atrasts pie koka Vīnē. Ierosinātā lieta satricināja visu valsti.

Galvenais apsūdzētais - 24 gadus vecs vīrietis - tika atzīts par vainīgu slepkavībā, un viņam tika piespriests mūža ieslodzījums. Abi pārējie apsūdzētie 20 un 19 gadu vecumā tika atzīti par vainīgiem slepkavībā bezdarbības dēļ un saņēma 20 un 19 gadu cietumsodu.

Tiesa secināja, ka vīrieši devuši meitenei narkotikas ar mērķi viņu izvarot. Autopsijā tika konstatēts, ka viņa mirusi narkotiku pārdozēšanas un elpas trūkuma dēļ.

Notiesātie afgāņi nozieguma izdarīšanas laikā bija personas, kas pieprasījušas patvērumu. Galvenajam apsūdzētajam bija anulēts aizsardzības statuss pēc trim sodāmībām, no kurām viena bija par laupīšanu.

Toreizējais Austrijas kanclers Sebastiāns Kurcs pērn paziņoja, ka varas iestādes nodrošinās vainīgajiem "sodu pēc visas likuma bardzības". "Es uzskatu par nepanesamu, kad cilvēki ierodas pie mums un saka, ka meklē patvērumu, bet pēc tam izdara nežēlīgus, barbariskus noziegumus Austrijā," sacīja Kurcs.

Svarīgākais