Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Pasaulē

Indija pauž pārmetumu senajai sabiedrotajai Krievijai

© pixabay.com

Indijai pārņemot G20 prezidentūru, premjerministrs Narendra Modi ceturtdien aicinājis apturēt karu, paužot pārmetumu Deli senajai sabiedrotajai Krievijai par tās iebrukumu Ukrainā.

Deli un Maskavas labās attiecības aizsākās vēl Aukstā kara laikā, un Krievija joprojām ir lielākais bruņojuma piegādātājs Indijai.

Modi arī agrāk mudinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu izbeigt karu, arī tikšanās gaitā septembrī reģionālā samita ietvaros.

Šo aicinājumu viņš atkārtoti paudis publikācijā, kurā izklāstīti Indijas mērķi G20 forumam, kura biedrs ir arī Krievija. To izplatījusi valdība, bet Lielbritānijā publicējis laikraksts "Telegraph".

"Šodien mums nav jācīnās par izdzīvošanu, mūsu laikmetam nav jābūt kara laikmetam. Tiešām, tādam tam nav jābūt," norādījis Modi.

Krievijas iebrukums Ukrainā, kas tiek dēvēta par "Eiropas labības klēti", izraisījis pārrāvumus labības piegādēs un vairo globālas pārtikas krīzes draudus.

Modi norādījis, ka "centīsies depolitizēt globālās pārtikas, mēslojuma un medicīnas produktu piegādes, lai ģeopolitiskās spriedzes nenovestu pie humānām krīzēm".