Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_right_alt Pasaulē

Japānas futbolisti Pasaules kausa ievadā sensacionāli uzvar četrkārtējo čempioni Vāciju

© Scanpix

Japānas futbola izlase trešdien Pasaules kausa finālturnīra pirmajā mačā ar rezultātu 2:1 (0:1) uzvarēja četrkārtējo pasaules čempioni Vāciju.

Japānas valstsvienība sarūpējusi otro pārsteigumu šajās meistarsacīkstēs pēc otrdien Saūda Arābijas izcīnītās uzvaras pār Argentīnu.

Japānas izlasē izcēlās Ricu Doans un Takuma Asano, bet Vācijas izlases labā vārtus guva Ilkajs Gindoans.

Mača astotajā minūtē pēc pretuzbrukuma bumbu Vācijas izlases vārtos ieraidīja Daizens Maeda, taču japāņu uzbrucējs piespēles izdarīšanas brīdī bija aizmugurē, tādējādi rezultāts palika nemainīgs. Puslaika otrajā pusē Japānas vārtsargs Šuiči Gonda soda laukumā nogāza Dāvidu Raumu un tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru 33.minūtē Gindoans realizēja.

Puslaika kompensācijas laikā vēl vienu bumbu Japānas izlases vārtos ieraidīja Kajs Hāvercs, taču arī šajā epizodē tika konstatēta aizmugures situācija.

Otrajā puslaikā Japānas futbolisti izrādīja daudz lielāku pretestību un 73.minūtē Džunja Ito izdarīja bīstamu sitienu pa vārtiem, Manuelam Neieram lēcienā atvairot bumbu. Pāris minūtes vēlāk "Freiburg" pussargs Doans bija pirmais pie Neiera atsistās bumbas un raidīja to tīklā, panākdams 1:1.

Japānas futbolisti spēlēja arvien apņēmīgāk un 83.minūtē pēc tālas Ko Itakuras piespēles Asano saņēma bumbu un, piesedzot Niko Šloterbeku, raidīja to mērķī - 2:1.

Pēdējā iespēja izraut neizšķirtu Vācijai bija kompensācijas laika sestajā minūtē, Leonam Goreckam sitot bumbu garām vārtiem.

Pirms mača Vācijas futbolisti vienojās protestā, oficiālās komandas fotogrāfēšanās laikā ar roku aizsedzot sev mutes. Tādā veidā Vācijas izlase iebilda pret Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) draudiem piemērot disciplinārsodus par "varavīksnes" aproču valkāšanu.

Plkst.18 šajā pašā E apakšgrupā būs Spānijas un Kostarikas cīņa.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.