Dažās pēdējās nedēļās Kremļa iekšējās cīņas ir nonākušas atklātībā, iekšējā loka cilvēkiem publiski kritizējot vienam otru un Maskavas augstāko militāro pavēlniecību laikā, kad demoralizētie Krievijas spēki ir spiesti atkāpties pēc pazemojošām sakāvēm Ukrainā, bet izsludinātā mobilizācija ir klaji nepopulāra un likusi simtiem tūkstošiem vīriešu bēgt no valsts.
Krievijas valdībai un Kremlim pietuvināti avoti tīmekļa izdevumam "Meduza" saka, ka "varas vertikāle" Krievijā sāk "peldēt un brukt". Piemēram, Krievijas gubernatori sākuši atklāti paziņot, ka viņiem nav resursu, lai pildītu Maskavas solījumus. Nabadzīgajiem reģioniem tiek uzdots no to budžeta atbalstīt mobilizēto ģimenes, lai šādi mazinātu sociālo spriedzi, taču lielākajai daļai no tiem vienkārši nav naudas.
Augstākās amatpersonas tagad cenšas izmantot mainīgās politiskās ainavas priekšrocības. Kremļa analītiķi norāda, ka Krievijas elites pārstāvju, tostarp Čečenijas līdera Ramzana Kadirova un algotņu grupējuma "Vagner" līdera Jevgēņija Prigožina publiskie neapmierinātības izvirdumi ir bezprecedenta gadījumi. Bijušais Krievijas premjerministrs Mihails Kasjanovs prognozē, ka prezidenta varas tvēriens varētu pēkšņi izgaist. "Es uzskatu, ka pēc trim vai četriem mēnešiem notiks būtiskas pārmaiņas," telekanālam "Sky News" 30.septembrī sacīja trimdā dzīvojošais Kasjanovs. "Man nešķiet, ka Putina tuvākajā lokā ir kāds, kas varētu viņu piespiest doties prom. Putinam pašam ir jānonāk pie šādas izpratnes. Es uzskatu, ka trīs faktori, kas vienlaicīgi kļūst spēcīgāki, var novest Putinu pie šāda lēmuma - savā ziņā nozust." Šie trīs faktori, kā skaidroja Kasjanovs, ir sekojoši: pirmkārt, Ukrainas armija kļūst spēcīgāka, un to atbalsta kā ASV, tā Lielbritānija, otrkārt, Putina rīkojums par mobilizāciju Krievijā izraisa sabiedriskus nemierus, līdz ar to Putins zaudē atbalstu vienkāršo valsts iedzīvotāju vidū, treškārt, pieaug Rietumu sankciju ietekme.
Citi Putina pretinieki nav tik noteikti attiecībā uz laiku, taču, pieaugot savstarpējiem pārmetumiem un Krievijas militāro komandieru kritikai, viņi jūt, ka karš iezīmē pagrieziena punktu, kas varētu būt beigu sākums Putinam.
"Vai viņš varēs izgrozīties, es nezinu," intervijā izdevumam "Politico" sacīja trimdā dzīvojošais Putina kritiķis Mihails Hodorkovskis.
Pateicoties Ukrainas pretestībai un Krievijas aplamajiem soļiem un neveiksmīgajai taktikai kaujas laukā, Kremļa iekšējais loks un citi lielie politiskie spēlētāji domā par dzīvi pēc Putina, viņš piebilda.