Noklausies: kapteinis Vērdiņš izskaidro, kāpēc Ukraina guva panākumus septembra lielajā pretuzbrukumā, savukārt Krievijai tie izrādījās nepatīkams pārsteigums

 

"Visa karadarbība ir pamatota uz maldināšanu," tā vēl vairākus gadsimtus pirms mūsu ēras rakstīja Sun Tzu. Ukrainas Bruņotajiem spēkiem augusta un septembra garumā izdevās nomaldināt Krievijas armiju, uzsākot vispirms sekmīgu pretuzbrukumu Hersonas apgabalā, bet pēc tam vēršot galveno prettriecienu jau pretējā frontes galā — no Harkivas uz Donbasu. Vai tā bija sekmīga karamākslas pielietošana klasiskajā variantā vai varbūt pat divas paralēlas operācijas, apspriež Mārtiņš Vērdiņš, armijas rezerves kapteinis un kompetentākā Latvijas militārā bloga Varabungas.camp izveidotājs.

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par projekta "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" saturu atbild SIA "Mediju nams".
#SIF_MAF2022

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.