Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_right_alt Pasaulē

"Nords Stream" gāzes noplūdes vietas izmeklēšanu, iespējams, varēs sākt tikai pēc divām nedēļam

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Var paiet līdz divām nedēļām, līdz varēs inspicēt neizskaidrojamās gāzes noplūdes no "Nord Stream" cauruļvadiem Baltijas jūrā, trešdien paziņoja Dānijas aizsardzības ministrs Mortens Bodskovs.

Cauruļu iekšienē esošā spiediena un noplūstošās gāzes apjoma dēļ "realitāte ir tāda, ka var paiet viena vai divas nedēļas, līdz rajons būs pietiekami mierīgs, lai varētu apskatīt, kas noticis", žurnālistiem Briselē pavēstīja Bodskovs.

Dānijas varasiestādes kopumā konstatējušas trīs noplūdes gāzesvados "Nord Stream" un "Nord Stream 2", kas no Krievijas stiepjas līdz Vācijai.

Divas no noplūdēm atrodas "Nord Stream" gāzesvadā uz ziemeļaustrumiem no Bornholmas salas Baltijas jūrā, bet vēl viena konstatēta "Nord Stream 2" uz dienvidaustrumiem no šīs salas.

"Nord Stream" noplūdes atrodas Dānijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, bet "Nord Stream 2" noplūde atrodas Dānijas teritoriālajos ūdeņos.

Neviens no šiem gāzesvadiem šobrīd nedarbojas, tāpēc šie incidenti neietekmē gāzes piegādes Eiropai. "Gazprom" septembra sākumā paziņoja, ka gāzesvada "Nord Stream" tehniskās apkopes laikā konstatētas tehniskas problēmas un līdz to novēršanai gāzesvads nestrādās, bet "Nord Stream 2" nav nodots ekspluatācijā.

Novērojumu stacijas Zviedrijā un Dānijā reģistrējušas spēcīgus zemūdens sprādzienus pirms tika atklātas noplūdes no "Nord Stream" gāzes vadiem Baltijas jūrā.

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels trešdien paziņoja, ka ES uzskata "Nord Stream" noplūdes par tīšas darbības rezultātu.