Trešdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

Gruzijā dienā ierodas aptuveni 10 000 Krievijas pilsoņu

© Ekrānuzņēmums

Gruzijā dienā ierodas aptuveni 10 000 Krievijas pilsoņu, kas bēg no iesaukšanas Krievijas armijā, paziņojušas Gruzijas amatpersonas.

Desmitiem tūkstoši Krievijas pilsoņu bēg no savas valsts pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21.septembrī izsludināja daļēju mobilizāciju. Uz Krievijas sauszemes robežām ar ārvalstīm ir izveidojušās garas automobiļu rindas.

"Pirms četrām līdz piecām dienām Gruzijā ieradās 5000 līdz 6000 krievu dienā. Šis skaits pieaudzis līdz aptuveni 10 000 dienā," žurnālistiem paziņoja Gruzijas iekšlietu ministrs Vahtangs Gomelauri.

Gruzijas statistikas birojs jūnijā paziņoja, ka pirmajos četros Ukraina kara mēnešos uz Gruziju aizbēguši gandrīz 50 000 Krievijas pilsoņu, kas Gruzijā var uzturētie gadu bez vīzas.

Tai pat laika periodā 40 000 Krievijas pilsoņu aizbēguši uz Armēniju, kas arī neprasa Krievijas pilsoņiem vīzas.

Krievijas varasiestādes šodien ziņoja, ka pie Gruzijas robežas rindā gaida aptuveni 5500 automašīnas.

Gruzijas sabiedrībā krievu pieplūdums ir radījis dalītas jūtas, jo daudziem joprojām spilgtā atmiņā ir Gruzijas un Krievijas karš 2008.gadā.

Piecu dienu karš starp beidzās ar Krievijas karaspēka izvietošanu Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionos, kurus Maskava atzina par neatkarīgām valstīm.