"Apple" jaunos viedtālruņus ražos Indijā

© SYSPEO/SIPA/Scanpix/Leta

ASV tehnoloģiju kompānija "Apple" jaunos viedtelefonus "iPhone 14" ražos Indijā, uzņēmumam cenšoties dažādot ražošanu un samazināt atkarību no Ķīnas, teikts kompānijas pirmdien publiskotajā paziņojumā.

"iPhone" piegāžu tīkls galvenokārt bāzēts Ķīnā, taču valsts bargā koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzētā politika un saspīlētās attiecībās ar ASV negatīvi ietekmē ražošanu, norāda analītiķi.

"Mēs esam sajūsmināti ražot "iPhone 14" Indijā," vēstī "Apple".

Uzņēmums Indijā jau ražo vecāku modeļu "iPhone" telefonus sadarbībā ar tādiem Taivānas ražotājiem kā "Foxconn".

Pērn Indijā kopumā tika saražoti aptuveni 7,5 miljoni "iPhone" vienību, kas ir apmēram 3% no "Apple" ražošanas apjoma pasaulē.

Pasaulē

Uzņēmuma “XRobotics” inovatīvie virtuves roboti tagad gatavo līdz pat 25 000 picu mēnesī, pārveidojot ātrās ēdināšanas nozari ar automatizācijas palīdzību. Izņemot pīrāgu no cilvēku rokām, šie roboti piedāvā ieskatu ēdināšanas nākotnē, kur tehnoloģijas satiekas ar gastronomiju, solot efektivitāti un nemainīgu kvalitāti līdz pat klienta šķīvim, vēsta portāls "opentools.ai".

Svarīgākais