Francijā sāk apspriest iespēju atļaut veikt asistētu pašnāvību

© Pixabay.com

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien sācis nacionālās debates par iespējamo asistētās pašnāvības legalizēšanu un citām iespējām dzīves pārtraukšanai.

Francijā 2016.gadā pieņemtais likums paredz, ka ārsti var neārstējami slimus pacientus turēt sazāļotus līdz nāves brīdim, bet neatļauj asistēto pašnāvību.

Makrons paziņoja, ka tiks izveidota padome no pilsoņiem, kas tuvākajos mēnešos kopā ar veselības aprūpes nozares darbiniekiem debatēs par šo jautājumu, un arī Francijas reģionos tiks organizētas debates par šo tēmu.

Paralēli tam valdība organizēs diskusijas ar likumdevējiem no visām politiskajām partijām.

Makrons šogad kampaņā par pārvēlēšanu prezidenta amatā solīja sākt šādas debates, atklājot, ka pats personiski atbalsta asistētās pašnāvības legalizēšanu.

Pašlaik eitanāzija, ievērojot nosacījumus, ir likumīga Nīderlandē, Beļģijā, Luksemburgā un Spānijā. Šveicē ir atļauta asistēta pašnāvība, kad pacients pats ieņem nāvējošu medikamentu devu.

Sabiedriskās domas aptaujas Francijā pēdējos gados liecina, ka lielais vairākums francūžu atbalsta eitanāzijas legalizāciju.

Pasaulē

ASV prezidenta Donalda Trampa tarifu karš pret pārējo pasauli cietis pilnīgu neveiksmi. Pēc tirgus un ASV parādu vērtspapīru ienesīguma krituma Tramps 13. aprīlī bija spiests paaugstinātos tarifus pasaules valstīm uz laiku atlikt, bet dažām no Ķīnas importētām preču grupām atcelt, galvenokārt elektronikai. ASV prezidents komentēja, ka tas ticis darīts “bez liekiem strīdiem un no tīras sirds”. Ķīna, kurai tika piemērota 145% tarifu likme un, pēc Trampa pārliecības, noteikti bija jāpakļaujas un “jānoslēdz darījums”, nepiekāpās ASV prezidenta spiedienam. Pats darījumu meistars Tramps paziņoja: “Ķīnas Tautas Republikas priekšsēdētājs ir lepns vīrs. Es viņu ļoti labi pazīstu, bet viņi nezina, kā pieiet šim darījumam. Viņi tiks par to skaidrībā.”

Svarīgākais