Vācijas septītais kanclers, bijušais "Rosņeftj" direktoru padomes vadītājs Gerhards Šrēders, kurš uztur draudzīgas attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, paudis Krievijas Federācijas vēlmes saistībā ar Ukrainu, vēsta "Sterns".
Šrēders sacīja, ka "Kremlis vēlas rast risinājumu sarunu ceļā", un tās ir "labas ziņas".
"Pirmais panākums ir graudu darījums, ko, iespējams, varētu pakāpeniski paplašināt līdz pamieram," viņš teica.
Šrēders atzīmēja, ka risinājumu Krievijas okupētajai Krimai varētu rast laika gaitā - "varbūt ne pēc 99 gadiem, kā ar Honkongu, bet nākamajā paaudzē".
Turklāt, pēc Putina drauga teiktā, Ukrainas alternatīva dalībai NATO varētu būt "militārā neitralitāte, līdzīgi kā tā ir Austrijā".
Šrēders arī norādīja, ka Donbasam "ir jāatrod risinājums, kas balstīts uz
Šrēders, kurš vadīja Vācijas valdību no 1998. līdz 2005. gadam, ilgstoši ticis kritizēts par darbu Krievijas valsts uzņēmumos un draudzību ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
Krievijai iebrūkot Ukrainā, kritika pieauga. Maija beigās Šrēderam Vācijā tika atņemtas dažas privilēģijas, kuras viņš baudīja kā bijušais kanclers. Tika slēgts viņa birojs, kura personāla izmaksas 2021. gadā vien veidoja vairāk nekā 400 tūkstošus eiro, ko apmaksāja valsts kase. Tai pašā laikā 78 gadus vecajam politiķim joprojām pienākas personas aizsardzība un pensija.
Pēc tam Šrēders nolēma atteikties no amata "Rosņeftj", un vēlāk paziņoja, ka nepieņems piedāvājumu iestāties Krievijas gāzes monopola "Gazprom" direktoru padomē.
Tomēr, kā ziņo "Frankfurter Allgemeine Zeitung", Šrēders, visticamāk vēlas uzturēt draudzīgas attiecības uz Putinu, neskatoties uz Krievijas iebrukumu Ukrainā. Bijušais kanclers sacīja, ka netic kara izbeigšanai ar ieroču palīdzību un ir neizpratnē par ieroču piegādi Ukrainai.
SPD tagad apsver Šrēdera izslēgšanu no partijas. Lēmums par šo jautājumu gaidāms tuvāko trīs nedēļu laikā.
10. jūlijā bijušais Vācijas kanclers Šrēders sacīja, ka neuzskata par vajadzīgu atteikties no komunikācijas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, savukārt 26. jūlijā Šrēders devās uz Maskavu, lai tiktos ar Putinu.