VIDEOREPORTĀŽA no kara plosītās Ukrainas. Miljonu pilsēta frontes tuvumā izskatās pilnīgi tukša

 

Piestājam Harkivā - pilsētā, kurā kādreiz dzīvoja 1,5 miljoni cilvēku, tas ir trīs reizes vairāk nekā Rīgā. Dienas laikā šeit valda dīvains klusums. Bet harkivieši visvairāk baidās no naktīm, jo tad ik nakti pilsētā atlido kāda raķete.


Rūpniecības lielpilsētā Harkivā oficiāli dzīvo pusotrs miljons iedzīvotāju, tā ir divtik liela kā Rīga ar visiem apkārtējiem novadiem kopā, tā vienmēr bijusi pilna studentiem, mūziķiem un māksliniekiem — piemēram, šīs pilsētas smagās mūzikas scēna ir zināma visā pasaulē. Harkiva no 1919. līdz 1934. gadam pat bijusi Ukrainas galvaspilsēta. Kopš 2014. gada tā pieņēma bēgļus no separātistu sagrābtajām Donbasa pilsētām. Taču tagad lielpilsēta ir spocīgi tukša — tās iedzīvotāji paši kopš 24. februāra devušies bēgļu gaitās. Krievijas karaspēks, masīvi uzbrūkot no trim pusēm, centās Harkivu ielenkt un okupēt, taču tas nevienu brīdi pilnībā neizdevās. Atriebjoties par neveiksmi, tagad jau pusgada garumā Krievijas armija apšauda ar raķetēm pilsētas namus, ielas un civilos objektus. To nav grūti izdarīt, jo Krievijas robeža sākas tikai 26 kilometru attālumā no pilsētas. Gaisa trauksmes sirēnas skan katru dienu un nakti. Dienas laikā pilsētā valda dīvains klusums. Bet harkivieši visvairāk baidās no naktīm, jo atlidos raķetes.

Vairāk stāsta Romans Šklenniks no Harkivas:

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par projekta "Ziņojums par stāvokli Ukrainā" saturu atbild SIA "Mediju nams".
#SIF_MAF2022

ZIŅOJUMS PAR STĀVOKLI UKRAINĀ: interneta raidījumu, reportāžu un mediju rakstu cikls par situāciju Ukrainā un ar to saistītajiem jautājumiem ziņu portālā “nra.lv” un drukātajā žurnālā “Vakara Ziņas”. Tas iekļaus regulāras reportāžas un video no pašas Ukrainas teritorijas un Ukrainas pierobežas, kā arī Latvijas. Tiks atspoguļota un analizēta karadarbība, Latvijas un citu valstu atbalsts, postījumu novēršana un mēģinājumi atjaunot mierīgu dzīvi, atbalsts bēgļiem, humānā un militārā palīdzība, kā arī analizēta ietekme uz situāciju Latvijā, tās ekonomiku un politiku.