Polijas aizsardzības ministrs paziņo par bruņojuma ieprikšanu no Dienvidkorejas 14,5 miljardu dolāru vērtībā

© Scanpicx

Polija no Dienvidkorejas pirks 980 tankus, vairāk nekā 600 pašgājējhaubices un 48 iznīcinātājus, trešdien pavēstīja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks, paziņojot par Polijas un Dienvidkorejas līguma parakstīšanu.

Ar šo bruņojumu tiks aizstāta militārā tehnika, ko Polija nodevusi Ukrainai, un tas atbilst Polijas plāniem nostiprināt armiju.

Darījuma kopējā summa ir 14,5 miljardi dolāru.

180 tankus K2 Dienvidkorejas ražotāji nodos Polijai, bet pārējie tiks izgatavoti Polijā pēc dienvidkorejiešu licences.

Pašgājējartilērijas sistēmas tiks piegādātas jau ar poļu sakaru sistēmu un integrētas kaujas vadības sistēmā "Topaz".

Vieglie iznīcinātāji FA-50 arī būs aprīkoti atbilstoši Polijas prasībām.

FA-50 izraudzīti visupirms tāpēc, ka ar tiem var ātri aizstāt novecojušos Su-27 un MiG-29, skaidroja Polijas Bruņojuma aģentūras pārstāvis ģenerālis Kšištofs Plateks.

Kopā ar vadāmajām raķetēm un jaunu radiolokācijas staciju tās stāsies vienā ierindā ar amerikāņu iznīcinātājiem F-16, kas jau ir Polijas bruņojumā.

Blaščaks iepriekš sacīja, ka Polija apņēmusies izveidot visspēcīgāko sauszemes armiju NATO Eiropas dalībvalstu vidū.

Karavīru skaits tiks palielināts no pašreizējiem 150 000 līdz 400 000.

Ja šobrīd Polija aizsardzībai tērē 2,4% no IKP, tad nākamgad tie būs 3%, bet nākotnē var sasniegt 5%.

Nepieciešamība palielināt valsts militāro potenciālu saistīta ar Krievijas iebrukumu Polijas kaimiņvalstī Ukrainā, sacīja ministrs.

"Polijas armijai jābūt tik stiprai un daudzskaitlīgai, lai tikai ar savu pastāvēšanu iedvestu bailes agresoram. Kremlis neuzbrūk spēcīgajiem, tas uzbrūk, kad redz vājumu," norādīja Blaščaks.

Pasaulē

Pēc aviokatastrofas Viļņā publiski tiek izvirzītas iespējamās notikuma versijas . Pēc Lietuvas policijas datiem, lidmašīnai ārēji bojājumi nav redzami, tāpat kā nav informācijas par ugunsgrēku vai sprādzienu lidmašīnas iekšienē . Aviācijas eksperts gan atzīmē, ka ārējie spēki katastrofas izraisīšanai nav nepieciešami – pietiek ar darbības traucējumiem lidmašīnas iekšienē vai apzinātu elektromagnētisko viļņu novirzi, lai mulsinātu pilotus, vēsta Lietuvas TV3.