Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

Šonedēļ Ukrainā no Latvijas nogādās ziedojumus ar zālēm un medicīnas ierīcēm vairāk kā 1,5 miljonu eiro vērtībā

© Kaspars Krafts / F64

Atsaucoties Ukrainas Veselības ministrijas aicinājumam, šonedēļ Ukrainā Veselības ministrijas (VM) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvji nogādās ziedojums ar zālēm un medicīnas ierīcēm, aģentūru LETA informēja viņu pārstāvis Miks Celmiņš.

Vizītē Ukrainā ir devušies VM parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (AP), Veselības ministra biroja vadītāja Vladislava Marāne un NMPD Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga un NMPD Ārkārtas situāciju gatavības nodaļas vadītājs Juris Raudovs.

Ziedojumu kravā nosūtīti dažādi medikamenti un medicīniskās ierīces - mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, pacientu monitori, perfūzijas sūkņi, vakuumsūkņi un cits nepieciešamais medicīniskais aprīkojums lauka hospitāļa vajadzībām, lai nodrošinātu karā ievainoto cilvēku ārstēšanu - vairāk kā 1,5 miljonu eiro vērtībā.

Vizītes laikā plānots nogādāt ziedojumu kravu Ukrainas Veselības ministrijai, tikties ar Ukrainas Veselības ministru Viktoru Liaško, lai pārrunātu karā cietušo karavīru transportēšanu un ārstēšanu, rehabilitāciju Latvijā, kā arī, apmeklētu vairākas slimnīcas un tiktos ar Ukrainas Katastrofu medicīnas centra pārstāvjiem.

Dūrītis sacīja, ka, īstenojot palīdzības sniegšanu Ukrainai, ir mēģināts ievērot principu - sūtīt tikai jau iepriekš prasīto, kā arī ievērot visīsākās loģistikas ķēdes un centralizāciju, lai mazinātu administratīvo slogu Ukrainas pusē un Ukrainā būtu maksimāli vienkārši nepieciešamās kravas saņemt

Arī iepriekš Latvija Ukrainai ziedojusi nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi un citas medicīnas preces, bet šis ir pagaidām lielākais medicīnas iekārtu un medicīnisko zāļu ziedojums Ukrainai.

Paredzēts, ka ceturtdien, 28.jūlijā, plkst.10.45 pēc Dūrīša tikšanās ar Ukrainas Veselības ministru Viktoru Liaško būs preses konference tiešsaistes platformā "Zoom". Tāpat konference paredzēta 29.jūlijā plkst.9.

Dūrītis arī kandidēs gaidāmajās Saeimas vēlēšanās no partiju apvienības "Attīstībai/Par!" Zemgales apgabala saraksta. Tā līderis ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.