Dienvidamerikas valstu tirdzniecības bloks "Mercosur" noraidījis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska lūgumu dot viņam iespēju teikt uzrunu šonedēļ paredzētajā organizācijas samitā, trešdien paziņoja sanāksmes rīkotāja Paragvaja.
"Mercosur" dalībnieces Argentīna, Brazīlija, Paragvaja un Urugvaja nav spējušas panākt vienotu viedokli par Zelenska lūgumu, kuru Paragvajas prezidents Mario Abdo Benitess saņēma pagājušajā nedēļā, sacīja Paragvajas ārlietu ministra vietnieks Rauls Kano.
"Nebija vienprātības," teica Kano, piebilstot, ka lēmums darīts zināms Kijivai.
Kano atteicās atklāt, kurš iebildis pret to, ka Ukrainas prezidents uzrunātu ceturtdien paredzēto samitu.
Tomēr 25.februārī Argentīna un Brazīlija neparakstīja Amerikas Valstu organizācijas rezolūciju, kas nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā, savukārt Paragvaja un Urugvaja to parakstīja.
Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ir paziņojis, ka viņa valstij ir neitrāla attieksme jautājumā par Krievijas iebrukumu Ukrainā. Tikai dažas dienas pirms iebrukuma sākuma februārī Bolsonaru Maskavā tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
Kopš Krievijas iebrukuma sākuma Zelenskis videoformātā uzrunājis NATO un G7 samitus, Pasaules Ekonomikas forumu, citus starptautiskus pasākumus un daudzu valstu parlamentus.