Grieķija uz Turcijas robežas būvēs 12,5 km garu sienu

Grieķijas valdība plāno būvēt 12,5 km garu sienu gar savu robežu ar Turciju, lai aizšķērsotu ceļu nevēlamiem imigrantiem, par paraugu ņemot ASV un Meksikas robežu, ziņo ārvalstu mediji.

2010. gadā pēc vietējo varasiestāžu ziņām Grieķijas robežu šķēršojuši 128 tūkstoši nelegāļu.

"Grieķijas sabiedrība ir sasniegusi galējo robežu nelegālo imigrantu uzņemšanā.Turklāt mēs vēlamies dot izšķirošu triecienu imigrantu kontrabandas grupējumiem, kuri tirgojas ar cilvēkiem un viņu cerībām uz labāku dzīvi," skaidro Grieķijas valsts ministrs Krists Paputsis, kurš atbild par pilsoņu aizsardzību.Sadarbība ar citām ES valstīm norit labi. Tagad mēs plānojam uzbūvēt žogu, lai tiktu galā ar nelegālo imigrāciju," norāda ministrs.

ES un Turcija nav reaģējušas uz Grieķijas plānu, kaut arī tas var izraisīt neapmierinātību.

ES bieži pauž neapmierinātību ar žogu, kas atdala Izraēlu no palestīniešu teritorijām, taču gausais progress sarunās par Turcijas pievienošanos Eiropas Savienībai un vēsturiskā spriedze Grieķijas un Turcijas attiecībās var padarīt jauno barjeru par simbolu, kas atspoguļo ES antipātijas pret savu dienvidu kaimiņvalsti.

ES dod naudu, lai uzlabotu apstākļus imigrantu nometnēs

Savukārt Eiropas Komisija decembrī paziņoja, ka tā līdz 2011.gada 2.martam pagarinās savu ātrās reaģēšanas robežkontroles komandu (RABIT) misiju un nākamajos sešos mēnešos iztērēs 9,8 miljonus eiro apstākļu uzlabošanai Grieķijas imigrantu nometnēs, kā arī nosūtīs uz Atēnām konsultantus patvēruma un migrācijas jautājumos.

RABIT misija sastāv no 175 bruņotiem robežsargiem, kuri nosūtīti no 25 ES dalībvalstīm un kurus vada Varšavā bāzētā robežkontroles aģentūra "Frontex".

Grieķija - iecienīta vieta, caur kuru iekļūt ES

Grieķija nelegālajiem imigrantiem no Āfrikas un Āzijas ir galvenais punkts iekļūšanai Eiropas Savienībā. Atzīmējot RABIT misijas iejaukšanās ietekmi, Brisele norāda, ka pirms tās izvietošanas pagājušā gada oktobrī uz Grieķijas robežas tika aizturēti 7586 cilvēki salīdzinājumā ar 4270 cilvēkiem novembrī pēc tam, kad misija sāka savu darbību.

ES iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma 15.decembrī aicināja Atēnas uzlabot dzīves apstākļus savos aizturēšanas centros, kurus ANO un "Amnesty International" pagājušā gada nogalē raksturoja kā "necilvēcīgus" un "pazemojošus". "Grieķijas varas iestādes Eiropas solidaritātes ietvaros saņem finansiālas un praktiskas palīdzības paketi, un es aicinu tās darīt visu, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama," viņa teica.

Pasaulē

Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā no Izraēlas skatupunkta ir kā boulinga bumbas metiena rezultāts, kad krīt visi ķegļi, - Izraēlai ir izdevies samazināt Irānas uzturēto grupējumu "Hamās" un "Hizbollah" spēku, un kritis ir arī Sīrijas režīms, kas bija ļoti nozīmīgs starpnieks, lai Irāna spētu apgādāt "Hizbollah" un apdraudēt Izraēlu no Libānas, kā arī no pašas Sīrijas teritorijas, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais