Bijušais NATO spēku komandieris Eiropā pavēstījis, ka Ukrainai ir visas tiesības apšaudīt Krievijas uzbūvēto tiltu, kas okupēto Krimas pussalu savieno ar Krievijas teritoriju, vēsta lsm.lv.
Arī militārais eksperts Oļegs Ždanovs ne vienu reizi vien ir norādījis par nepieciešamību padarīt vismaz nelietojamu šo stratēģisko objektu. Turklāt, pēc viņa vērtējuma, Ukrainas spēkiem tas esot pa spēkam.
Ukrainas pārstāvji gan atzinuši, ka pašlaik Ukraina negrasās uzbrukt šim objektam, jo Krievija noteikti atbildētu ar masīviem triecieniem pa Kijivu un citām Ukrainas pilsētām.
Amerikāņu ģenerālis Filips Brīdlovs intervijā britu laikrakstam "The Times" atzinis, ka Krimas tilts ukraiņiem būtu "likumīgs mērķis". Brīdlovs norāda, ka Krievija nemitīgi apšauda Ukrainas pilsētas, nogalinot desmitiem tūkstošu cilvēku, tādēļ Ukrainai ir visas tiesības atbildēt.
Uzbrukumu tiltam varētu veikt ar "Harpoon" raķetēm, ko Rietumi piegādā Ukrainai. Krimas tilta iznīcināšana būtu smags trieciens Krievijai, spriež Brīdlovs, kurš no 2013. līdz 2016. gadam komandēja NATO spēkus Eiropā.