Ukrainā karojošie latvieši lūdz palīdzību

 
©Ekrānuzņēmums/TV3

Ar latviešu puisi Kristu Ancānu TV3 Ziņu komanda iepazinās nejauši, viesojoties pie Harkivas apgabala bruņoto spēku 92. brigādes, kas okupantiem stāv pretī frontes pirmajās līnijās.

Tagad ar Kristu TV3 sazinājās attālināti, laikā, kad viņš devies uz Žitomiru saņemt humānās palīdzības sūtījumus savai brigādei. Viņš saka, ka situācija frontē ir smaga, Ukrainas spēkiem trūkst smagā bruņojuma, savu zemi viņi notur sēžot ierakumos.

Krists uzsver, ka karavīriem Ukrainā ir akūti nepieciešama palīdzība, lai spētu uzveikt okupantus.

Ar cerību uz dzirdīgām ausīm Latvijā puisis saka, ka šobrīd visvairāk nepieciešamas automašīnas, īpaši ātrās palīdzības automašīnas, ar kurām izvest no frontes ievainotos.

“Šobrīd situācija ir tāda, ka mums ir beigusies tālā rādiusa artilērija. Situācija ir diezgan bēdīga, jo krievi šobrīd nāk pretuzbrukumā. Ir pāris ciemi, kurus mēs pirms tam bijām atbrīvojuši, bet tagad tie atkal ir okupantu rokās un ir jāatkāpjās. Tā ir Ternova un Moktova, kas atrodas aptuveni 30 kilometrus no Harkivas. Starijsaltiva ir atkal ielenkta no visām pusēm, un krievi pastāvīgi dodas uzbrukumā. Mēs gaidām ieročus, jo vairāk amerikāņu 777 haubices tiks piegādātas, jo lielākas iespējas, ka mēs viņus varēsim atsist atpakaļ,” TV3 ziņām stāsta Krists.

Atsevišķas rietumu bruņojumu vienības pienāk, bet ar to ir ļoti par maz. Ukrainas aizsardzības ministrija jau atklājusi, ka frontē ik dienas iet bojā 200 līdz 300 Ukrainas aizstāvji. Krists neslēpj, ka zaudējumi ir lieli, arī ārvalstu brīvprātīgo leģionā.