Baltkrievijā psihiatriskajā slimnīcā ievietots Latvijas pilsonis; ĀM ar viņu nav izdevies sazināties

 
©Pixabay.com

Baltkrievijā aizturēts kāds Latvijas pilsonis un pēc tam ātri pārvietots uz psihiatrisko slimnīcu, atsaucoties uz Ārlietu ministrija, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Kā norāda resorā, aizturēšanas iemesls esot bijis tas, ka telefona pārbaudes laikā Baltkrievijas likumsargi konstatējuši īsziņas, kurās netika pausts atbalsts Lukašenko režīmam.

Psihiatriskajā slimnīcā pārbaužu veikšanai Latvijas pilsoni ievietoja uz vienu mēnesi. Latvijas konsulārie darbinieki pieprasīja tikšanos ar aizturēto, taču tā nav iespējama, jo viņu pārvietoja uz slēgta tipa iestādi.

"Mums tiešām ir bažas par šī cilvēka situāciju, un kopumā tas ir viens no piemēriem, kas spilgti iezīmē īsteno situāciju Baltkrievijā, jo tur tiešām regulāri cilvēki tiek uz ielas aizturēti. Par izskatu. Ja ir sarkana kleita vai balts lietussargs. Vai vienkārši tiek pārbaudīti telefoni un cilvēki nonāk ļoti grūtās situācijās," uzsvēra Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. "Ir jāsaka, ka mēs allaž esam brīdinājuši mūsu pilsoņus pēdējos mēnešos par to, ka situācija Baltkrievijā ir bīstama. Un tas tiešām attiecas nevis tikai uz militāro saspīlējumu, bet tas skar arī citu valstu pilsoņus. Tādēļ ir tiešām jāuzmanās un jāpārdomā, ļoti jāpārdomā došanās uz Baltkrieviju. Tādēļ Ārlietu ministrija ļoti stingri aicina to nedarīt."