Krievijā spriež par Latvijas un citu Baltijas valstu neatkarības atzīšanas atsaukšanu

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Krievija varētu atsaukt Ukrainas un Baltijas valstu neatkarības atzīšanu, otrdien izteicies Krievijas Valsts domes deputāts Jevgēņijs Fjodorovs.

"Nākotnē Krievija varētu atsaukts Baltijas valstu un Ukrainas neatkarības atzīšanu," Fjodorova teikto Kremļa kontrolētajai ziņu aģentūrai "RIA Novoti" citē poļu ziņu vietne "dorzeczy.pl".

Kā ziņots, Fjodorovs, kurš pārstāv valdošo partiju "Vienotā Krievija", jau iepriekš iesniedzis Valsts domei likumprojektu par Lietuvas neatkarības atzīšanas atsaukšanu.

Likumprojektā apgalvots, ka Lietuvas neatkarības atzīšana bijusi "nelikumīga" un pretrunā ar PSRS konstitūciju.

Fjodorovs "RIA Novosti" norādījis, ka "Lietuva Krievijai ir bīstamāka, ņemot vērā situāciju Kaļiņingradas apgabalā un [Krievijas] konfrontāciju ar NATO un Savienotajām Valstīm".

"Taču tas nenozīmē, ka mēs apstāsimies pie Lietuvas," izteicies deputāts, kura uzskati pat Krievijā tiek atzīti par odioziem.

Viņš apgalvojis, ka arī Ukraina "PSRS pameta nelikumīgi".

Fjodorovs arī izteicies, ka Baltijas valstu un Ukrainas neatkarības atzīšanas atsaukšana novērsīšot "šo postpadomju valstu radītos draudus".

"Kas attiecas uz tām postpadomju republikām, kas īsteno miermīlīgu politiku, to neatkarības atzīšana netiks pārskatīta," piebildis politiķis.