Slēgtās Sanktpēterburgas ostas dēļ Rīgas ostā piestāj rekordliels kuīza kuģu skaits

© Publicitātes foto

Pēc divu gadu pauzes Rīgā atkal ir tūristi. Rīgas ostā gandrīz katru dienu ienāks pa kuģim, vēsta LTV radījums "Panorāma".

Sabīnei no Vācijas šis ir plānots kruīza brauciens ar dienu Rīgā. "Ļoti skaisti! Jūgendstils pilsētā ir skaists, jā."

Šīlai un Džekam tūroperators mainījis jau nopirkto ceļojumu. "Viņi kovida dēļ pilnībā izmainīja maršrutu, izmainīja kuģa ceļu, mums vispār tagad bija jābūt Indijā. Mēs esam jau vairākas reizes bijuši Ķīnā un Japānā, bet nekad vēl šeit. Ir fantastiski!"

Gan Sabīni, gan amerikāņus Šīlu un Džeku uz Rīgu atveda kruīza kuģi.

Ienākošo kruīzu ziņā šis būs rekorda gads Rīgai - par 40% vairāk kuģu nekā gados pirms kovida, daži kruīza laineri būs vairāku futbola laukumu lielumā.

110 kruīza kuģi šovasar atvedīs 80-100 tūkstošus tūristu.

"Ņemot vērā karu un to, ka aizvērās Sanktpēterburgas [osta], mums tas nospēlēja par labu. Jo tagad izvēlas Rīgu. Un šis arī ir jāuztver nevis kā dāvana, bet kā iespēja. Pacelt to Rīgu citā līmenī," teica Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps ("Latvijas attīstībai").

Viens šāds vienas dienas tūrists Rīgā tērē vidēji 20 eiro. Tie, kuri izvēlas ekskursijas vai nakšņo, protams, vairāk.

Prieku par daudzajiem kruīza kuģiem Rīgā gan aptumšo fakts, ka kovids diktē savus noteikumus pasažieru skaita ziņā. Kuģi nav piepildīti maksimāli un, piemēram, kuģis ar 3000 vietām ienāk tikai ar 800 pasažieriem uz klāja. Vidēji kuģu piepildījums ir 50-60%. Taču ne tik daudz kovids, cik karš Ukrainā ietekmē tūristu plūsmu.

"Mēs skaitāmies kara zonai ļoti tuvu, un diemžēl tā ir masu mediju ietekme, jo Latviju ir parādījuši kā [kara zonai] tuvu valsti.

Šeit būtu jāstrādā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, lai šo tēlu mainītu," uzskata uzņēmuma "Latvia Tours" direktore Ieva Keiša.

Pasaulē

Vecuma starpība jau sen ir bijis interesantu diskusiju temats attiecībās - dažiem cilvēkiem potenciālā partnera vecumam ir liela nozīme, bet citiem tas nemaz nav svarīgi. Tomēr kāda vecuma starpība ir visveiksmīgākā? Raksta “Mirror”.

Svarīgākais