"Depeche Mode" zaudējusi savu draugu, ģimenes locekli un grupas biedru - mūžībā devies grupas dibinātājs Endrju Flečers

 
©Pixabay.com

"Esam šokēti un skumju pārņemti, uzzinot par mūsu dārgā drauga, ģimenes locekļa un grupas biedra Endrjū Flečera aiziešanu," vēsta grupas "Depeche Mode" ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Endrjū Flečers, britu elektroniskās grupas Depeche Mode taustiņinstrumentālists un dibinātājs, ir miris 60 gadu vecumā, raksta "The Gardian".

Flečers ar iesauku "Flečs" 1980.gadā piedalījās "Depeche Mode" dibināšanā Eseksas grāfistes Bezildonas pilsētā. 2020.gadā grupa tika iekļauta Rokenrola Slavas zālē.

Grupa, kas izveidota pagājušā gadsimta septiņdesmitajos, plūkusi laurus gan Apvienotajā Karalistē, gan pasaulē.

Grupa savā paziņojumā uzsvērusi, ka “Flečam bija patiesa zelta sirds, un viņš vienmēr bija blakus, kad bija nepieciešams atbalsts. Mūsu sirds ir kopā ar viņa ģimeni, un mēs lūdzam jūs paturēt viņus savās domās un cienīt viņu privātumu šajā grūtajā laikā".

Flečers piedzima 1961.gadā Notingemā, bet vēlāk pārcēlās uz Bezildonu, kur viņš kopā ar Mārtinu Goru un Vinsu Klārku 1980.gada martā nodibināja grupu "Composition of Sound". Pēc dziedātāja Deiva Gahana iesaistīšanās grupa tai pašā gadā tika pārdēvēta par "Depeche Mode", aizgūstot šo nosaukumu no kāda franču žurnāla nosaukuma.

Kad Klārks aizgāja no grupas, lai piedalītos grupas "Yazoo" izveidošanā, "Depeche Mode" pievērsās gotiskākam stilam un guva milzu panākumus starptautiskā mērogā astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā.

Flečers piedalījās visos 14 studijā ierakstītajos "Depeche Mode" albumos.