Zelenskis: Rietumi joprojām nav vienoti Ukrainas atbalsta lietā

 
©EPA/Scanpix/Leta

Rietumi joprojām nav vienoti jautājumā par to, kādā apjomā sniegt atbalstu Ukrainai tās karā ar Krieviju, trešdien sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Vienotība ir par ieročiem. Man jautājums ir - vai šajā ziņā vienotība pastāv praksē? Es to neredzu. Mums būtu liels pārākums pār Krieviju, ja mēs būtu patiesi vienoti," videoformātā piedaloties Pasaules Ekonomikas foruma Davosā paneļdiskusijā par Ukrainu, teica prezidents.

Ukraina ir pateicīga par ASV prezidenta Džo Baidena atbalstu, uzsvēra Zelenskis, norādot, ka atbalsts varēja būt lielāks arī tuvākajā reģionā.

"Mēs esam Eiropas kontinentā, un mums ir vajadzīgs vienotas Eiropas atbalsts," viņš skaidroja.

Zelenskis konkrēti minēja Ungāriju, kas paudusi iebildumus pret Eiropas Savienības (ES) embargo Krievijas naftai - vēl vienai svarīgai Kijivas prasībai.

"Ungārija nav tik vienota kā pārējā ES," sacīja prezidents.

Viņš arī norādīja, ka līdzīgi trūkst vienotības jautājumā par Somijas un Zviedrijas vēsturisko lūgumu uzņemt tās NATO, pret ko iebilst Turcija.

"Vai ir vienotība attiecībā uz Somijas un Zviedrijas iestāšanos NATO? Nē, nav. Tātad, vai ir spēcīgi, vienoti Rietumi. Nav," konstatēja Ukrainas prezidents.