Pentagons: Kremļa ambīcijas mazinās; Krievija samazinājusi militārās darbības mērogu

 
©AFP/Scanpix/Leta

Krievija pēdējā laikā samazinājusi savas militārās darbības mērogu Ukrainā, kas liecina par Kremļa ambīciju mazināšanos, uzskata ASV Aizsardzības ministrija.

Krievijas karaspēks darbojas mazākās grupās ar būtiski "mazākiem uzdevumiem", proti, vairāku simtu grupu vietā darbojas vienības, kurās ir līdz simtam karavīru, laikrakstam "The Washington Post" stāstījusi kāda Pentagona amatpersona.

Ja iepriekš Krievija uzbruka veselām pilsētām un plašām teritorijām, tagad tā vairāk koncentrējas uz atsevišķiem ciematiem vai krustcelēm.

Arī Lielbritānijas izlūkdienesti nesen ziņoja, ka Krievijas uzbrukumi Ukrainas austrumos ir zaudējuši tempu un to nevarēs atgūt vismaz mēnesi, bet vienlaikus pieaug sistēmiskas un īstermiņā neatrisināmas problēmas turpināt uzbrukumu Donbasam.

Britu izlūkdienesti aplēsuši, ka Krievija, visticamāk, zaudējusi trešo daļu no sauszemes kaujas spēkiem, ko uzbrukumā Ukrainā iesaistīja februārī.

Ziņojumā norādīts, ka Krievijas karaspēks zaudējis arī izlūkošanas bezpilota lidaparātus un mobilās tilta iekārtas, kas vēl vairāk aizkavē karaspēka virzību uz priekšu.

Turklāt, kā teikts britu izlūku ziņojumā, Krievijas karaspēkam turpina traucēt arī zemā morāle karavīru vidū.