Krievija prasa Vikipēdijai dzēst informāciju par iebrukumu Ukrainā

 
©EPA/Scanpix/Leta

Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikāciju uzraudzības dienests ("Roskomnadzor") ir pieprasījis Vikipēdijai dzēst šķirkļus angļu valodā "Rashism" ("Rašisms") un "2022 Russian invasion of Ukraine" ("Krievijas iebrukums Ukrainā 2022.gadā"), teikts krievu Vikipēdijas paziņojumā tviterī.

Krievijas Ģenerālprokuratūra izskaidroja šo prasību ar to, ka šajos šķirkļos esot "apšaubāma informācija" par karu Ukrainā.

"Roskomnadzor" apgalvoja, ka šajos šķirkļos ir apšaubāma informācija par tā sauktās "specoperācijas" veidu un mērķiem, zaudējumiem un uzbrukumiem civiliedzīvotājiem.

"Roskomnadzor" aprīlī bija nosūtījis krievu Vikipēdijai prasību dzēst divas sadaļas šķirklī par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu - "Attiecības ar Ukrainu (no 2012.gada līdz mūsdienām)" un "Pēc iebrukuma Ukrainā (2022.gadā)".

Otrajā sadaļā ir apakšsadaļa "Vēsturiskas analoģijas ar Hitleru", kur tiek salīdzīnātas Putina darbības karā ar Ukrainu un Vācijas nacistu diktatora darbības Otrajā pasaules karā.

Krievijas varas iestādes regulāri noliedz savu līdzdalību kara noziegumos Ukrainā vai vienkārši tos dēvē par feikiem (viltus ziņām). Putins 12.aprīlī paziņoja, ka ziņas par Bučas mierīgo iedzīvotāju slepkavībām ir "tāds pats feiks, kāds bija Sīrijā, kad tika attēlota ķīmisko ieroču lietošana no Asada valdības puses".