Rajevs atklāj, cik ticami ir Krievijas militārie draudi Somijai

 
©f64.lv, Vladislavs Proškins

Kopš Somija un Zviedrija paziņoja, ka vēlas pievienoties NATO, Krievija ir izteikusi draudus par pretreakciju, kā arī izmantojusi savus pieejamos instrumentus – piemēram, pārtraucot elektropiegādi Somijai.

Savu viedokli par iespējamiem Krievijas draudiem Somijai TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā ar Rajevu” sniedz militārais analītiķis, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Būs no Krievijas spiediens, atsevišķas provokācijas. Es uzskatu, ka Krievija izmantos vairākas sviras, kas ir viņu rokās,” uzskata militārais analītiķis.

Rajevs norāda, ka tie varētu būt gan ekonomiski, gan ar energoresursu pieejamību saistīti jautājumi, kā arī Krievija varētu mēģināt ietekmēt Somiju diplomātiskā ceļā un izvērst informatīvo karu.

“Ticamība tam, ka notiks militārās provokācijas uz doto brīdi ir zem 1% un visa Krievijas retorika, ka tūlīt izvietos kodolieročus un kaut kas mainīsies, uz doto brīdi ir tikai retorika,” mierina NBS rezerves pulkvedis, norādot, ka pat lielākajiem Krievijas runasvīriem trūkst argumentu un beigās viss atgriežoties pie kodolieroču pielietošanas draudiem.

Kopš Krievijas uzbrukuma pirmās nedēļas, Krievijas prezidents Vladimirs Putins devis rīkojumu valsts kodolspēkiem izsludināt paaugstinātu trauksmi. I. Rajevs uzskata, ka draudi par kodolieroču izmantošanu paliks tikai draudu līmenī un arī pret Somiju tie netiks izmantoti.