Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Pasaulē

18 gadus veicais Bufalo slaktiņa sarīkotājs plānojis arī citus rasistiskus uzbrukumus

© CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix/Leta

Slaktiņu ASV Ņujorkas štata Bufalo sarīkojušas Peitons Džendrons plānojis uzbrukumus melnādainajiem sarīkot arī citās pilsētas daļās, pirmdien pavēstīja varasiestādes.

18 gadus vecais Džendrons, kas pats ir baltādainais, sestdienas pēcpusdienā Bufalo lielveikalā "Tops Friendly Market" sašāva 13 cilvēkus, desmit no viņiem nogalinot. 11 upuri ir melnādainie.

Džendrons uzbrukuma mērķis bija melnādainie, apliecināja policija, norādot, ka uz viņa ieroča stobra bijis uzrakstīs melnādainos aizvainojošs vārds.

"Mēs esam ieguvuši informāciju - ja viņam būtu izdevies aizbēgt no lielveikala, viņam bija plāni uzbrukumu turpināt," pavēstīja Bufalo policijas komisārs Džozefs Gramaglija.

"Viņam bija plāni turpināt braukt pa Džefersona avēniju, lai šautu uz vēl citiem melnādainajiem, iespējams, doties uz citu veikalu vai kādu citu vietu."

Džendrons Bufalo ieradies no Ņujorkas štata Konklinas, ceļā pavadot vairākas stundas.

Uzbrukuma mērķis bijis tieši melnādainie, liecina manifests, kas Džendrona vārdā publicēts tīmeklī. Bufalo viņš izraudzījies, jo tā viņa dzīves vietai tuvākajā reģionā ir pilsēta ar "augstāko melnādaino procentu".

ASV Tieslietu ministrija Bufalo slaktiņu izmeklē kā "naida noziegumu un rasistiski motivētu vardarbīgu ekstrēmismu".